20 Nisan 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı Ezine Meslek Yüksek Okulundan “ŞEHİT FATİH DURU” adına Satranç Turnuvası düzenlendi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesine bağlı Ezine Meslek Yüksek Okulundan “ŞEHİT FATİH DURU” adına Satranç Turnuvası düzenlendi. Okulda okulun Pazarlama ve Reklamcılık Bölüm Başkanı ve Satranç Topluluğu Akademik Danışmanı Öğretim Görevlisi Özgür Manap ve Satranç Antrenörü Rıza Baysal koordinatörlüğünde düzenlenen etkinliğe Okul Müdürü Yrd. Doç.Dr. Mehtap Özden, okulun idari ve akademik personeli ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan turnuvanın ilk hamlesi Şehit Fatih Duru’nun ağabeyi Eyüp Duru tarafından yapıldı.

Turnuva hakkında açıklamada bulunan Ezine Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Dç.Dr. Mehtap Özden  turnuvayı düzenlemekten dolayı büyük bir mutluluk ve gurur duyduklarını belirterek, “Ezine Meslek Yüksek Okulu öğrenciler her alanda kendilerini göstermeye çalışıyorlar ve bunun için büyük bir çaba sarf ediyorlar. Önümüzdeki yıllarda bu başarılarına daha yenilerini katacaklarına eminim.  Ezine Meslek Yüksek Okulu Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi içerisinde yükselen bir yıldız. Bu yıldızı oluşturan her bir yılsızımızı ve bu anlamlı turnuvayı düzenledikleri ve katıldıkları ve şehidimizi ve şehitlerimizi andıkları için çok teşekkür ediyorum” dedi.

Turnuvanın koordinatörlerinden Öğretim Görevlisi Manap’ta açıklamasında aklın sporu olan satrançı Ezine Meslek Yüksek Okulunda etkin hale getirmeye çalıştıklarını ve bunu da başardıklarını belirterek, “Bugün bizim için gurur günü.  Çünkü turnuvamızı şehidimizi ve şehitlerimizi anarak daha da anlamlı hale getirdik. Çok gururluyuz ve mutluyuz.  Ezine Meslek Yüksek Okulu olarak çok daha başarılı ve gurur verici işlere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Turnuva hakkında açıklamada bulunan Satranç Antrenörü Rıza Baysal, Ezine MYO Satranç Topluluğu olarak, vatanı için şehit düşmüş gururumuz, kahramanlarımız Ezine’li şehit Fatih Duru’ya bir nebze de olsa saygımızı ve minnetimizi göstermek adına satranç turnuvası düzenledik. Kardeşini vatan uğruna şehit vermiş şehidimizin ağabeyi Eyüp Duru’ya da naçizane minnetimizi bildirmek adına turnuvanın ilk açılış hamlesini yaptırdık” dedi.

Şehit Faih Duru’nun ağabeyi Eyüp Duru’da yaptığı açıklamada turnuvayı gerçekleştirdikleri için emeği geçen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.

Turnuvanın sonunda Erkekler ve Bayanlar kategorilerinde dereceye giren yarışmacılara madalyaları törenle verildi.