26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SELÇUK SEMİZOĞLU ; “DEMOKRASİ VE İSTİKBALİMİZİN TEMİNATININ EN SAĞLAM DAYANAĞI TÜRK ÇOCUKLARIDIR”

Çanakkale Ticaret veSanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Semizoğlu mesajında şu ifadelere yer verdi ;

“Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışını bir kez daha gurur ve kıvanç ile kutlamanın sevincini yaşıyoruz.

Türk Milletinin bağımsızlığı için Ülkemize musallat olan tehditlere boyun eğmeden atılan tarihi kararın bizlere aziz hatırası olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışı,  aynı zamanda Cumhuriyetimizin kuruluşunun da müjdecisi olmuştur.

Meclisimiz dün olduğu gibi bugün de, Devletimizin, toplumsal kardeşliğimizin, demokrasi ve istikbalimizin teminatı olmalıdır. Bu teminatın en sağlam dayanağı da Türk çocuklarıdır.

Milletini ve Ülkesini seven çocuklar yetiştirmek, onları böylesine güçlü bir Devletin  alnı açık onurlu vatandaşı olarak büyütmek bizlerin  en önemli Vatan borcudur.

Bu vesile ile, sevgili çocuklarımızın ve  dünyadaki bütün çocukların bayramını en içten dileklerimle kutluyor, 101 yıl önce bu kutlu Meclis’i emanet eden Ulu Önderimiz Gazi Mustafa  Kemal Atatürk başta olmak üzere  dava arkadaşlarını, kurucu kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin  bugün hayatta olmayan tüm mensuplarını şükran ve rahmetle anıyorum.