30 Eylül 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

????????????????????????????????????

SELÇUK SEMİZOĞLU ; “SÜREÇTEN OLUMSUZ ETKİLENEN ÜYELERİMİZ İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLER YAPILMIŞTIR”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu tüm Dünyayı etkisi altına alan Coronavirüs salgını nedeni ile iş Dünyasının önemli sıkıntılar ile karşı karşıya kaldığına dikkat çeken Semizoğlu ” Üyelerimizin uğradığı ve uğrayacağı zararların telafi edilmesi ile ilgili üst kuruşunuza başvurularımızı yaptık” dedi.

Semizoğlu açıklamasında şunları söyledi.

“Tüm dünyada yaşanan ve Ülkemizde de görülen korona virüs salgını sebebi ile iş dünyasının bazı sıkıntılar yaşadığı malumumuzdur. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu süreci en hafif şekilde atlatmak, her şeyden önemlisi bir an önce bu virüsün ve yarattığı paniğin yok olması en büyük temennimizdir.

Korona virüsten en fazla olumsuz etkilenen, faaliyetleri geçici süre durdurulan veya bu durumdan doğrudan veya dolaylı olarak etkilenen tüm sektörlerdeki üyelerimiz için;  kamuya olan ödemelerinin, Kredi Garanti Fonu kredilerinin faizsiz ödenmek üzere uzun vadede ertelenmesi, kamu bankalarının finansmana erişimde kolaylık sağlaması, personel maaşları ve sigorta primlerinin işsizlik fonundan karşılanması, elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi ödemelerin makul süre  faizsiz olarak ödenmek üzere ertelenmesi, kira gibi sabit giderler için faizsiz kredi imkânı sağlanması ve  bu süre zarfında uğradıkları gelir kaybını  gider olarak beyan etme imkânı sağlanması için üst kuruluşumuz Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğine bugün itibariyle girişimde bulunduk.

Ayrıca, ihracatçı üyelerimizin kapanan sınır kapılarından dolayı yaşadıkları lojistik imkânsızlıklar ve sipariş kayıpları için  alternatif yollar bulunması talebimizi ilettik. Taleplerimizin değerlendirilerek gereken destek ve kolaylıkların sağlanacağına inanıyorum.

Tüm üyelerimizin alınan tedbir ve kurallara uymalarını, resmi açıklamalar dışında bilgilere itibar etmemelerini rica ediyor, sağlıklı günler diliyorum.”

 

About Post Author