26 Ekim 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMİZOĞLU ; “1915 ÇANAKKALE KÖPRÜSÜ, ÜLKEMİZİN VE BÖLGEMİZİN EKONOMİK PROJEKSİYONUNA BÜYÜK VİZYON KATACAK”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Ak Parti Grup Başkan Vekili  ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İl Genel Meclisi Üyeleri, Meslek Kuruluşları temsilcileri ile beraber  1915 Çanakkale Köprü inşaatını ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

1915 Çanakkale Köprü inşaatı ziyareti hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent Turan’ın teşrifleri ile 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatını ziyaret ettik. Hızla devam eden köprünün Ülkemize ve Çanakkale’ye  katacağı vizyon bizleri gelecek için heyecanlandırıyor. İş dünyası temsilcileri olarak bu vizyona ayak uyduracak yenilikçilik çalışmalarını ortak akıl ile geliştirmeli ve Köprü bitiminde hazır olmalı vakit kaybetmemeliyiz. Suni gündemler ve üzerine pandemi koşulları ile meydana gelen geç kalınmışlıkları hızla telafi etmeliyiz. Ulaşılabilirlik her sektör için büyük öncelik; turist ne kadar güzel olursa olsun kolay ulaşabileceği yere gider, sanayici  için lojistik faaliyetlerinin kolaylaşması her anlamda rekabet gücünü arttırır.

Sütçümüzün sütü beklemeden karşıya geçecek, meyve sebzemiz risksiz taşınacak, üreticilerimiz gemi saati hesaplamadan planlamalarını yapacak. En önemlisi tek bir hasta için bile bu köprünün kullanılması paha biçilemez bir kıymettir.

Köprü Projesi gerçekten büyük bir kamu yatırımı. Bugün son kablo çekilmesine şahitlik ettik. Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımıza, Sayın Bülent Turan’a, Sayın Jülide İskenderoğlu’na , Sayın Valimize ve emeği geçen herkese Çanakkale İş Dünyası olarak şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.