21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMİZOĞLU ; “ALINAN KARARLARI YERİNDE VE GEREKLİ BULUYORUZ, SÜRECİ MİNUMUM ZARARLA ATLATMAK İÇİN GEREKLİ TÜM GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, tüm dünyada hızla yayılan ve birçok can kaybına neden olan Corona Virüs ile mücadele kapsamında 15.03.2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığınca yayınlanan genelgenin ardından ek olarak yayınlanan ve 16 Mart 2020 tarihi gece saat: 24.00 itibari ile uygulanmaya başlanan ek kararlar ile ilgili üyelerine açıklamada bulundu.

Semizoğlu açıklamasında şunları kaydetti ;

“Sayın Üyemiz,

15.03.2020 tarihinde T.C. İçişleri Bakanlığımzca yayınlanan ve bar, diskotek, gece kulüpleri için geçici süre faaliyetlerininin durdurulmasına ilişkin genelgenin ardından bugün akşam saatlerinde yayınlanan ek genelge ile kapsam genişletilerek; 81 ilde, tiyatro, sinema, gösteri merkezi, konser salonu, nişan/düğün salonu, çalgılı/müzikli lokanta/kafe, gazino, birahane, taverna, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, nargile salonu, nargile kafe, internet salonu, internet kafe, her türlü oyun salonları, her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil), çay bahçesi, dernek lokalleri, lunapark, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, masaj salonu, SPA ve spor merkezlerinin faaliyetlerinin de geçici bir süreliğine bugün saat 24:00 itibariyle durdurulmasına karar verilmiştir.

Bunun yanında; icra-i zorunluluk gerektiren yönetim faaliyetleri hariç Sivil Toplum Kuruluşlarının (Dernek, vakıf ) her türlü toplantı ve faaliyetleri bugün saat 24:00 itibariyle geçici olarak ertelenmiştir.

“KARARLARI YERİNDE VE GEREKLİ BULUYORUZ”

Devletimiz corona virüsünün gelmesini ve yayılmasını engellemek, sağlığımızı korumak için büyük mücadele veriyor, vatandaşına sahip çıkıyor. Erken müdahale ve alınan sıkı önlemler sayesinde bu durumu en az vaka ile geçiren ülke Türkiye Cumhuriyeti Devletidir.

Söz konusu bu tedbirlere uymak her şeyden önce vatandaşlık görevimizdir. Vakanın az olması durumu, daha da olmayacağı, virüsün yayılmayacağı gibi bir algıya yol açıp bizleri ihmalkarlığa sevk etmemelidir.

Bu sebeple; karantina süreleri ve risk taşıyan sektörlerde geçici süre faaliyetlerin durdurulması kararını yerinde ve gerekli buluyoruz. Tüm dünyayı etkileyen bu salgının minimum kayıp ile atlatılması için Devletimizin aldığı tedbirlere uymak durumundayız. Konu maddiyata indirilemeyecek kadar ciddidir ve hayati önem taşımaktadır.

“SÜRECİ MİNİMUM ZARARLA ATLATILMASI İÇİN GEREKLİ GİRİŞİMLERİ YAPACAĞIZ”

Siz değerli üyelerimizin bu süreçte yaşayacağı sıkıntıların minimum zararla atlatılması için gerekli girişimler Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası tarafından yapılacaktır. Devletimizin de gereken duyarlılığı ve kolaylığı göstereceğine gönülden inanıyoruz.

Allah Milletimizi korusun, Devletimiz var olsun. Saygılarımla.”

About Post Author