23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMİZOĞLU ; “BÖLGEMİZİN TÜM YÖRESEL ÜRÜNLERİNİN TANITIM VE MARKALAŞMA SÜREÇLERİNE KATKI SAĞLAMAK İSTİYORUZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu ve Meclis Üyesi Ali Karaman, Eceabat Belediyesi tarafından organize edilen, Eceabat Zeytin Toplama ve Hasat etkinliğine katıldı.

“Şalvarını Kasketini Al Da Gel” sloganıyla, Eceabat Belediye Başkanı Saim Zileli ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Eceabat Zeytin Toplama ve Hasat etkinliğine start verildi. 6,7,8 ve 13,14,15 Kasım 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek etkinliğin ilk gününe Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir ve çok sayıda üretici katıldı.

Eceabat Tadım ve Hasat etkinliği toplantısında konuşan ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu; “Bölgemiz tarihi, coğrafyası ve doğal ortamda yetiştirilen birçok yöresel ürünüyle önemli avantajlar sunuyor. Bizler bu avantajları en iyi şekilde değerlendirerek hem İlimiz hem de Ülkemiz ekonomisine katkı sağlayacak markalar yaratmalı ve bu markalarımızı en iyi şekilde pazarlamalıyız. İnanmak başarmanın yarısıdır. Eceabat Belediye Başkanım Sayın Saim Zileli’yi düzenlediği Tadım ve Hasat etkinliği için canı gönülden kutluyorum. Bölgemizde ve ilçelerimizde yetiştirilen ürünlerle ilgili farkındalık yaratmak çok önemli bir girişim. ÇTSO olarak coğrafi işaret ve markalaşma konusunda her türlü desteği vermeye hazırız. Tarım il ve ilçe müdürlüklerimiz ve ilgili tüm paydaş kuruluşlarımızın işbirliğinde bölgemizin öne çıkan tüm yöresel lezzetlerinin ulusal ve uluslararası pazarlara taşımayı hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için Odamız bünyesinde “Zeytin ve Zeytinyağı Çalışma Grubu“ oluşturduk. İlk adım olarak Çanakkale İlinin zeytinağacı varlığına yönelik “Gen Haritası” oluşturacağız. Eceabat Belediyemizin organizasyonunda gerçekleştirilen Tadım ve Hasat etkinliğine, Gelibolu Tarihi Alan Başkanımız Sayın İsmail Kaşdemir, Belediye Başkanımız Saim Zileli ve Meclis Üyemiz Ali Karaman ile katılım sağladık. Çok keyifli ve verimli bir etkinlik oldu. Tadım ve Hasat etkinliğine katılım sağlayan birçok üreticimizle bu vesileyle bir araya geldik.Hep birlikte dalından zeytin topladık. Tadım yarışmasında ödül alan Coral markası ile Zeyyat Zeytincilik- Sami Ulus ve Anafortis markasıyla Tolga Ergüven’i buradan ayrıca tebrik ediyorum.” diyerek Tadım ve Hasat etkinliğinin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.