27 Eylül 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu Covid 19 salgını sebebi ile alınan ekonomik tedbirler ile ilgili TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile video konferans yolu ile görüştü.

Bir buçuk saat süren görüşmede alınan tedbirler kapsamında görülen eksiklikleri ve uygulamada yaşanan sorunları dile getiren Başkan Semizoğlu yapılan görüşme ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi ;

“ En başından beri dile getirdiğimiz konu mücbir sebep kapsamının genişletilmesi, sektör ayrımı gözetilmemesiydi. Bu salgından birbirine bağlı tüm sektörler  etkilendi. Bununla birlikte; Kamudan bekleyen alacakların ödenmesi, kredi paketlerinin pratikliğe kavuşturulması, KGF kefaletinin kullandırılmasındaki sıkıntıların giderilmesi, limitlerin arttırılması ,  leasing ödemelerinin ertelenmesi, kısa çalışma ödeneği koşullarının basitleştirilmesi gibi tekraren ilettiğimiz konuların da hepsinin ilgili Bakanlıklara iletildiğini gördük. Çanakkale İşkur Müdürlüğümüz 7/24 özveri ile çalışıyor. Kısa çalışma ödeneği ile ilgili başvurmayan üyelerimizin başvurmalarını rica ediyorum.   Güncel bir sorun olan maske satışları ile ilgili durumun da netliğe kavuşturulmasını talep ettik. Öncelikli talebimiz bir an önce bu salgının bitmesi ve sağlıklı günlerimize kavuşmamızdır. İş dünyasının ayakta kalması için açıklanan tedbir ve paketlerin pratik olması gerekmektedir. Beklenmedik bir durumla karşılaştığımız için bazı aksaklıklar olabiliyor ama tüm bürokratlar çözüm odaklı bakmalıdır. İş dünyası işini devam ettirme ayakta kalma derdinde,  bürokratın keyfini bekleyecek durumu yok.”