19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Semizoğlu ; ” Bu bir bayrak yarışıdır. Göreve talip olmak  kadar görevden ayrılmak da doğal hakları olup kendi  kararlarıdır.”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fahrettin Ersoy ve Meclis Başkan Yardımcısı Hayrettin Çetinkaya’nın istifalarının ardından basın açıklamasında bulundu.

Ersoy ve Çetinkaya’nın istifa kararlarını saygı ile karşıladığını ve bugüne kadarki hizmetlerinden dolayı kendilerine teşekkür eden Başkan Semizoğlu açıklamasında şunları söyledi ;

“Yönetim Kurulu Başkan Yardımcımız Fahrettin Ersoy;  Yönetim Kurulu  ve Meclis Üyeliklerinden, Meclis Başkan Yardımcımız Hayrettin Çetinkaya Meclis Üyeliğinden istifa etmişlerdir. Kendi irademiz ve isteğimiz ile seçime katılıp üyelerimizin oyları ile seçilerek  gönüllü görev aldığımız bu kurumlarda  üyelerimizi temsilen bulunuyoruz. Göreve talip olmak  kadar görevden ayrılmak da doğal hakları olup kendi  kararlarıdır. Sayın Ersoy ile 2018 Seçimlerinden beri Yönetim Kurulunda beraber çalıştık, sağ olsun tüm kararlarımızı  oybirliği ile aldık. Kendisine görev süresi içerisinde yaptığı hizmetler, Odamıza ayırdığı zaman için  teşekkür ediyorum. Aynı şekilde Sayın Çetinkaya’nın istifasını da saygı ile karşılıyor, Meclis toplantılarımıza sağladığı katkı için teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışıdır. Bayrağı devralacak olanlar da yine kendi meslek gruplarındaki  üyelerimiz tarafından seçilmiş olan arkadaşlarımızdır. Onlara da başarılar diliyorum. Esas olan üyelerimizdir, onların seçimidir, Odamızın kurumsal yapısıdır.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası  belirlediği misyon ve vizyonu ile İlimiz ve Ülke ekonomisine katkı sunmak, üyelerine hizmet vermek için çalışmaya devam edecektir. Saygılarımla.”

About Post Author