18 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEMZİOĞLU ; “ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN ALMIŞ OLDUĞU ENCÜMEN KARARININ ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ “

SEMİZOĞLU ; “ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN ALMIŞ OLDUĞU ENCÜMEN KARARININ İLİMİZDEKİ DİĞER BELEDİYELERE VE KAMU KURUMLARINA ÖRNEK OLMASINI DİLİYORUZ”

ÇTSO Başkan Selçuk Semizoğlu, normalleşme süreciyle ilgili açıklamalarda bulundu. Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası(ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu yaptığı bir açıklama ile Çanakkale Belediyesi’nin Corona virüsle mücadelesini takdir ettiğini ifade ederek “Çanakkale belediyesinin almış olduğu encümen kararının ilimizdeki diğer belediyelere ve kamu kurumlarına örnek olmasını diliyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Semizoğlu yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi ;

“İçişleri Bakanlığımızın 16.03.2020 ve 21.03.2020 tarihli Genelgeleri ile faaliyetleri geçici süreliğine durdurulan / kısıtlanan lokanta, restoran, kafe, pastane, kıraathane, kahvehane, çay bahçesi, dernek lokalleri (iskambil, okey, tavla oyunları ve nargile satışları ile doğrudan temasa neden olacak şekilde dans ve oyun amacıyla yapılan canlı müzik faaliyetleri hariç olmak üzere) 01 Haziran 2020 Pazartesi günü itibariyle belirlenen kurallar çerçevesinde saat 22.00’ye kadar hizmet vermeye başlayacaklardır.

Normalleşme takvimi ile birlikte faaliyetlerine yeniden devam edecek olan işyerlerimize öncelikle hayırlı işler diliyor, tekrar bir kısıtlama sürecinin yaşanmaması için belirlenen kurallara uymalarını, hijyen tedbirlerine azami hassasiyet göstermelerini önemle rica ediyorum.

Yeni sürecin eskisi gibi olmayacağının hepimiz farkındayız.

Faaliyetleri geçici süre kapanan işyerlerimiz bu süreçte bir taraftan borçlanırken bir taraftan da morallerini yüksek tutmaya çalıştılar.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin finansmana erişimini kolaylaştırmak, yanlarında olduğumuzu hissettirmek için elimizden geleni yapıyoruz.

ÇANAKKALE BELEDİYESİNİN GÖSTERDİĞİ DAYANIŞMA ÖRNEĞİNE, HASSASİYETİNE TEŞEKKÜR EDİYORUZ . KAMUNUN DA AYNI YAKLAŞIM İLE BÖYLE BİR KARAR ALMALARINI TALEP EDİYORUZ

Çanakkale Belediyesinin; Belediyenin kiracısı olan ve faaliyetleri durdurulan iş yerlerinden faaliyetlerine izin verileceği tarihe kadar mevcut kira bedellerinin alınmaması, faaliyetleri durdurulmayan iş yerlerinden de salgının sona ereceği tarihe kadar kira bedellerinden gecikme zammı alınmayacağı yönünde örnek bir Encümen Kararı aldığını büyük bir memnuniyetle öğrendik.  Belediye iş yerlerinde kiracı durumunda olan tüm üyelerimiz adına teşekkür ediyoruz. Diğer belediyelerimizin de böyle bir karar almak için hazırlıkları olduğu bilgisini aldık. Kamuya ait taşınmazlarda kiracı durumunda bulunan iş yeri sahipleri üyelerimiz de haklı olarak böyle bir beklenti içindeler. Kamunun da aynı yaklaşım ile böyle bir karar almalarını talep ediyoruz.

Bu süreci Ülkemizin değerlerine yakışır bir şekilde insan odaklı yürüten Devletimizin bu konuda da gerekeni yapacağına, dayanışma ve işbirliği içerisinde esnafımızın, ticaret erbabının yükünü hafifleteceğine inancımız tamdır.”