27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Kaytan mesajında şunları ifade etti ;

” Ağustos, bağımsızlığımıza ve özgürlüğümüze kast edenlere karşı asil bir milletin geleceğine top yekûn sahip çıktığı mücadelenin taçlandığı gündür. 98 yıl önce, 26 Ağustos 1922’de büyük zaferin işaret fişeği atılmıştır. Ülkemizin tam bağımsız, özgür, demokratik ve laik bir ülke olarak bugünlere gelmesinin zaferidir 30 Ağustos tarihi.

Gazi Mustafa Kemal’in ve silah arkadaşlarının öncülüğünde 30 Ağustos, Başkomutanlık Meydan Muharebesiyle zaferle taçlanmıştır. 30 Ağustos’un, “Ya İstiklal Ya İzmihlal” tercihiyle baş başa bırakılan bir milletin, neleri başarabileceğinin, bağımsızlık ve onuru için neleri göze alabileceğinin en açık ispatıdır.

Bugün bizlere düşen ise, bütün imkansızlıklar ve yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurulan Cumhuriyetimize, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhuyla sahip çıkmak ve ülkemizi uygarlık yarışında en üst sıralara taşımak olmalıdır.

30 Ağustos Zafer Bayramı, kurtuluş mücadelemizin tarihin altın sayfalarına yazıldığı bayramdır. Zor zamanlarda dimdik ayakta duran, vazgeçmeyen, bugünleri bizlere armağan eden kurtuluş kahramanlarımızın bizlere emanetine sahip çıkarak tüm yurttaşlarımızın toplumsal barış içinde yaşadığı bir ülke için çalışmayı sürdüreceğiz. Büyük Zafer’in 98. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, tüm şehit ve gazilerimizi minnetle ve şükranla anıyoruz. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”