13 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SEYİT KAYTAN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

Yeniköy Muhtarı Seyit Kaytan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 97. yıldönümü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Kaytan mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Cumhuriyet; ülkesine, milletine ve geleceğine inanan tüm vatandaşlarımızın eşitliği ve özgürlüğü temeli üzerine kurulmuş en kıymetli varlığımız, gelecek nesillere en değerli emanetimizdir.


Milletimizin ortak iradesiyle ve imanla hep beraber, el ele gerçekleştirdiği kurtuluş mücadelesinin son noktası olan Cumhuriyet, bugün bizlere her zamankinden daha fazla güç ve azim vermektedir. 29 Ekim, inançlı ve kararlı bir ulusun, ‘Tam Bağımsızlık Mücadelesinin örnek bir ürünüdür.

Aradan geçen 97 yılda ülkemiz önemli mesafeler kat etmiştir. Cumhuriyetimizin değerlerini yükselterek bugünlere taşıma azmiyle ilerleyen ülkemiz, köklü tarihi geçmişi, zengin kültürü ve jeopolitik konumuyla bölgemizin ve dünyanın parlayan yıldızıdır.


Milletçe el birliği ve gönül birliğiyle çalışmayı sürdürürsek  çok daha güçlü ve çok daha müreffeh bir ülke haline gelmemizin önünde hiçbir engel yoktur.Dün olduğu gibi bugün de iyi ve kötü günde bir arada olan milletimiz aştığı tüm zorluklarla ve karşısına çıkan engellerle yaptığı mücadelesiyle yarınlara emin ve kararlı adımlarla yürümeye devam etmektedir.Böylece, güçlü, lider Türkiye Cumhuriyeti hepimizin vereceği ortak gayretle büyümeye devam edecektir.

 

Bu tarihi günde Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları kanlarıyla sulayarak bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor; aziz milletimizin ve tüm Çanakkale’li hemşehrilerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.”

About Post Author

Bu kapanacak 0 saniye