16 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SİİRT VALİSİ ALİ FUAT ATİK DENİZLİ VALİSİ OLDU

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararlarına göre 41 ilin valisi değişti. 23 ilin valisi yer değiştirirken 18 ile yeni vali atandı. Atama kararına göre Siirt Valisi Ali Fuat Atik Denizli Valisi olurken, Siirt Valiliği’ne Siirt Valiliği’ne Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Osman Hacıbektaşoğlu atandı.

Yayımlanan kararname ile Denizli Valisi Hasan Karahan mülkiye müfettişliği görevine getirilirken, Siirt Valisi Ali Fuat Atik  Denizli Valiliğine atandı.

28 Ağustos 2013  tarihinde Bartın Uluş Kaymakamı ikden Ezine Kaymalamlığı’na atanan Vali Atik, Ezine’de kaldığı süre içerisinde halkın içerisinde yer almış, Ezine’nin tanınması ve gelişmesi yönünde başarılı bir çok hizmete de imza atmıştır.

Vali Atik 2013-2017 yılları arasında Ezine Kaymakamı olarak görev yaparken, Siirt Valiliğine atanmıştı.

Trabzon doğumlu olan ve ve üç yıldır Siirt’te görev yapan Ali Fuat Atik’in biyografisi şöyle ;

ALİ FUAT ATİK KİMDİR?

Trabzon Nüfusuna kayıtlı 1975 doğumlu Ali Fuat Atik, ilk ve orta öğrenimini babasının memuriyeti nedeniyle değişik vilayetlerde tamamladıktan sonra lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde tamamladı.

26 Aralık 1999 tarihinde yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 87. dönem Tokat Kaymakam adayı olarak 29 Mayıs 2000 tarihinde göreve başladı. Kırklareli-Pehlivanköy, Edirne-Lalapaşa Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kaymakam Adaylığı döneminde Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Yönetim Bilimi alanında Yüksek Lisans Eğitimi’ni ve Londra Middlesex Üniversitesi’nde Yabancı Dil Eğitimi’ni tamamladı.

3 Kasım 2002 tarihinde başlayan 87. dönem Kaymakamlık Kursunu üstün başarı ile tamamlayan Ali Fuat Atik sırasıyla Rize-Derepazarı, Bingöl-Karlıova, Ağrı-Taşlıçay Bolu-Mengen Kaymakamlık görevleri ile Ardahan Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. Bartın-Ulus ve Çanakkale-Ezine Kaymakamlık görevini yürütürken, 20.03.2017 tarihinde Erzurum-Karayazı Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığına kayyum olarak atandı.

İngilizce bilen, evli ve iki çocuk babası Ali Fuat Atik, 21 Haziran 2017 tarihli ve 2017/301303 sayılı kararname ile Siirt Valiliğine atandı. 10 Haziran 2020 tarihli 2020/31151 sayılı kararname ile Denizli Valiliği’ne atanmıştır.