24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Ezine İlçe Yönetimi, CHP Ezine İlçe Yönetimi adına Caner Şahin’in Ezine’ye yapılması planlanan “Millet Bahçesi” ile ilgili yaptıkları ve “MİLLET BAHÇESİNE DEĞİL OKULLARA BÜTÇE AYIRALIM, OKULLARIMIZI YAPTIRALIM !” başlıklı yazına cevap gecikmedi.

AK Parti Ezine İlçe Yönetimi adına İlçe Başkanı Mehmet Ünsal imzasını taşıyan açıklamada şu ifadelere yer verildi.  

“CHP ilçe başkanı sayın Caner Şahin’in basında yer alan açıklamalarını hayretle ve ibretle öğrenmiş bulunmaktayım. CHP İlçe Başkanı sayın Caner Şahin’in siyasette acemilik yaşadığının delili olan açıklamasında eleştirdiği noktalara açıklık getirerek kamuoyunu bilgilendirmek istiyorum.

Öncelikle okullarımızın yeni binaların yapımında bir takım eksikliklere dayanan zaman kaybı oluşmuştur. Bunları düzenlemek için çaba harcanmıştır. En son Gazi ilkokulunun etrafında bulunan vakıf arazilerinin sahipleri ve vakıf temsilcileri bulunmadığından daha 1 hafta önce yakın bir cami vakfına devir olmuş, 13 Ocak 2020 tarihinde Çanakkale İl Özel İdaremize 2 vakıf arazisi devir işlemleri tamamlanmıştır.

Böyle konulara uzaktan bakarak eleştirmek siyasi acemiliktir. İlçemizdeki yıkılan diğer okullarımızın evrak eksiklikleri, zemin etüdü çalışmaları gibi konular çözülerek milli eğitim bakanlığımıza tamamlanarak teslim edilmiş ve yatırım programına alınmıştır. Resmi evrakları siyasi acemiler ilçe milli eğitim müdürlüğümüzden temin edebilirler.

CHP İlçe Başkanının ilçemizi ilgilendiren her türlü konuda da istişareye açık olduğumuzu bilmesini ifade etmek istiyoruz. Sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve STK başkanlarımızın da katılımlarıyla gerçekleştirdiğimiz Ankara ziyaretimizde ilçemizin sorunları ve ihtiyaçları ile ilgili AK Parti Grup Başkanvekilimiz sayın Bülent Turan ve Çanakkale Milletvekilimiz sayın Jülide İskenderoğlu’nun önderliğinde bakanlıklar düzeyinde gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Ezine’li hemşerilerimizin aileleri ve çocuklarıyla vakit geçirebileceği Ezine’mize yeni bir değer ve vizyon katacak millet bahçesi projesinin onayını çevre ve şehircilik bakanlığımızdan aldık. 

Millet bahçesi olmasın. vatandaşın çay ıslahına ihtiyacı var demekte ilçe başkanının vizyon konusunun çok geniş olduğunu göstermektedir. Çay ıslahımız tabi ki yapılmalıdır. CHP ilçe başkanının millet parkı ile çay ıslahı öncelik tartışması yapması bizlerde tebessüm yaratmıştır. Tamamı çevre ve şehircilik bakanlığımızın bütçesi ile hibe olarak yapılacak olan millet bahçesi Ezine’mizin prestij projelerinden birisi olmaya adaydır. Belediyemiz bütçesine en ufak bir yük bindirmeden Ezine’mize gerçekleştireceğimiz böyle büyük bir projeden kim ve neden rahatsızlık duyar anlamış değiliz.

Yine sayın Kaymakamımız, Belediye Başkanımız ve STK başkanlarımızın da katıldığı Ankara ziyaretimiz sırasında çevre ve orman bakan yardımcımız sn. fatih metin ile gerçekleştirdiğimiz görüşmede Akçin çayı ıslah çalışmaları için gerekli bütçenin aktarılması talimatı sayın bakan yardımcımız tarafından verilmiştir.”