Sal. May 19th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

SU ALTINDA TARİHİ TEKTAŞ YÜZÜKLÜ EVLİLİK TEKLİFİ

2 min read

Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü sualtında gerçekleştirilen Gökhan Tutulmaz ve Selvinaz Esra Erdoğan’ın evlilik teklifine ev sahipliği yaptı.

Gemilerde çalışan Gökhan Tutulmaz,  Dünya Rekortmeni Cem Karabay’dan 1 yıldız dalış eğitimi aldı. Kendisi gibi gemilerde çalışan ve 2 yıldız dalıcı olan kız arkadaşı Selvinaz Esra Erdoğan’a uzun zamandır evlilik teklif etmek için değişik ve farklı unutulmayacak bir yol arıyordu.

Hocası Cem Karabay’ın sualtındaki başarılarından ilham alarak kız arkadaşına sualtında evlilik teklif etmeyi düşündü ve bu düşüncesini hocası ile paylaştı. Ardından planlama yapıldı ve sualtına bir testi indirilip içine de evlilik teklifini taşıyan pusula kondu.

Kız arkadaşını kulüpte birlikte dalış yapalım bahanesiyle Beylikdüzü Gürpınar sahilinde bulunan Cem Karabay Sualtı Sporları Eğitim ve Sınav Merkezine getiren Tutulmaz, Cem Karabay liderliğinde kız arkadaşı ile dalış eşi olup dalışa başladı.

Dalışın sonlarına doğru geçtikleri alanda midye kabuklarının altında gömülü tarihi bir testi gören Tutulmaz bunu kız arkadaşına gösterdi. Merakla testinin içine bakan Selvinaz testinin içindeki sarılı pusulayı gördü ve hemen içinden çıkardı. Açıp açmama konusunda ilk başta tereddüt etse de açması istenince pusulayı açtı. Pusulada yazan evlilik teklifini görünce mutluluğu sualtında gözlerinden okunan Selvinaz şaşkınlığını üzerinden atamadan Tutulmaz’ın su altında taktığı tek taş yüzükle bir kez daha mutluluk, şaşkınlık ve heyecandan çılgına döndü.

Selvinaz, Tutulmaz’ın evlilik teklifini tereddütsüz kabul etti. Dalış sonrası kahveleri hazırlayan gelin adayı Selvinaz’ın, Tutulmaz’a bol tuzlu bir kahve ikram etmesi ve Tutulmaz’In bunu içmesi ile verdiği tepki neşeli anların yaşanmasına sebep oldu.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.