15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“Su Perdesi Tepkisi, Sur Kardeşliği’nden mi?”

“Su Perdesi Tepkisi, Sur Kardeşliği’nden mi?”

 

09042016_1_0001

 

İl Genel Meclisi’nin olağan toplantısında konuşan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik kullandığı ifadelere tepki göstererek; “Bir anneye edilmeyecek lafları etti. Kendisi özür dilemelidir” dedi.

Kordonboyu’nda bulunan Su Perdesi’nin kaldırılması talebini de değerlendiren Korkmaz; “Su Perdesi’nde Güneydoğu’daki asker ve polislere destek klibi yayınlandıktan sonra kaldırılma girişimi başladı. Bunun nedeni Sur Belediyesi ile olan kardeşlik mi?” ifadelerini kullandı.

 

09042016_1_0006

İl Genel Meclisi’nde yapılan toplantıya, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu’na yönelik kullandığı ifadeler ve Çanakkale Kordonboyu’nda bulunan Su Perdesi’nin kaldırılma talebi damga vurdu. Toplantıda söz alan Ak Parti Grup Başkanvekili Bülent Korkmaz, Su Perdesi’ni demir yığını olarak niteleyenlere tepki gösterek, demir yığını diye nitelenen Su Perdesi’nin milyonluk yatırım olduğunu ifade etti. Konuşmasında Kent Konseyi’nin Su Perdesi’nin kaldırılması yönünde aldığı kararı gözden geçirmesini talep eden Korkmaz; “Çanakkale Kordonboyu’nda bulunan su perdesi zaman zaman görsel gösteriler yapıyor. Ben Çanakkale Kent Konseyi’nin aldığı kararlara baktım, inceledim. Su perdesinin demir yığını olduğunu, görsel kirliliğe sebep olduğunu ve çevre açısından zarar verdiğine yönelik de çeşitli açıklamalar yapmış STK’lar. Olayların bu yönde gelişmesinde de Çanakkale Belediyesi’nin tavrı olduğu kanaati de oluştu bende. Bu su perdesi bir demir yığını değil bir buçuk milyon liralık bir yapıdır. Çanakkale Savaşları’nın 100’üncü yıldönümünde ÇTSO ve İÇDAŞ işbirliğiyle koyulmuş ve çok güzel görteriler yapmaktadır. Bildiğiniz gibi Güneydoğu’da terör örgütüne yönelik süren operasyonlarla ilgili bir özel harekatçımız sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak ‘Aşk Bodrum’da Yaşanıyor Güzelim’ şarkısını uyarlayarak asker ve polisimize destek olsun diye su perdesinde bir klip yayınlandı. Bunun haricinde orada mehter marşlarımız ve milli manevi duyguları ön plana çıkaracak şekilde bayrak gösterilerinin paylaşıldığı su perdesine verilen tepkilerin ben kasıtlı olduğunu düşünüyorum. Kent Konseyi’nin bu yöndeki kararlarını gözden geçirmesini talep ediyorum” dedi.

 

09042016_1_0005

 

O BİR ANNE

Konuşmasının devamında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında kullandığı ifadelere de değinen Korkmaz; “CHP Grup Toplantısı’nda Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız hakkında söylemiş olduğu, siyasi üslup ve ahlaka yakışmayacak şekilde hakaretlerine şahit olduk. Türkiye’nin her yerinde Kılıçaroğlu’nun hakaretlerine vatandaşlarımız tepkilerini dile getirdiler. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partinin genel başkanının bu tür  edebi aşan ahlaksızca hakaret içeren sözlerini ben kınıyor ve Kılıçdaroğlu’nu da özre davet ediyorum. Hakaret ettiğiniz bakanın bırakın milletvekilliğini bakanlığını. Sonuçta o bir anne. Bu konuyla ilgili meclisimizin ortak bir bildiri yayınlamalarını talep ediyorum” ifadelerini kullandı.

“SUR KARDEŞLİĞİ Mİ ETKİLİ OLDU?”

Toplantı sonrasında da konuyla ilgili demeç veren Korkmaz, Su Perdesi’ne yönelik verilen tepkilerin zamanlamasının manidar olduğunu belirterek; “Milli birliğin her zamankinden daha fazla önemli olduğu bir süreçte milli ve manevi gösterilere de yer veren Su Perdesi’ne verilen tepkileri manidar buluyorum. Bu tepkilerin temelinde Su Belediyesi ile olan kardeşlik anlaşması mı var?” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun ifadeleri sonrasında Ensar Vakfı’nın kapatılması yönündeki çağrılara da değinen Korkmaz; “Geçtiğimiz günlerde bir siyasi parti genel başkanının yeğeni de 4 kıza tecavüzden ceza aldı. O siyasi parti de kapatılacak mı öyleyse? Bir başka vakıfta da benzer bir olay yaşandı. Bu mantıkla gidersek tüm bunların kapatılmasını mı talep edeceğiz?” dedi.

 

09042016_1_0004

 

09042016_1_0002

 

09042016_1_0003

 

 

About Post Author