9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Cumhuriyet Anaokulu Müdürlüğütarafından,  İlçe genelinde resmi anaokulu ve anasınıflarında  eğitim gören 48-68 ay arası okul öncesi eğitim öğrencilerini kapsayan “SU VE HAYAT” konulu resim yarışması düzenlendi.

Resim Yarışması 19/03/2021 tarihinde sonuçlandı. Fakat Pandemi koşulları nedeniyle dereceye giren öğrenciler ödüllerini alamadı. Yarışmada dereceye giren öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman, Cumhuriyet Anaokulu Müdürü Dila Çankaya, Müdür Yarımcısı Hanife Yiğiter, okulun okul öncesi öğretmenleri  Şirvan Yeşildağ ve Ezgi Duhan ile Gazi İlkokulu Ana Sınıfı öğretmeni Ayşegül Laçinkaya ile birlikte Kaymakam Yunus Kızılgüneş’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette yarışmada 1. olan Cumhuriyet Anaokulu öğrencisi Berk Şen, 2. olan Cumhuriyet Anaokulu öğrencisi Ece Uyar, 3. olan Cumhuriyet Anaokulu Buğlem Yılmaz ve 4. olan Gazi İlkokulu anasınıfı öğrencisi Miray Çelik ödüllerini Kaymakam Yunus Kızılgüneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Akman ve Okul Müdürü Dla Çankaya’nın elinden aldılar.

Cunhuriyet Anaokulu Müdürü Dila Çankaya burada yaptığı açıklamada şunları ifade etti ; ” 2018 yılından bu yana okulumuzun yürütmüş olduğu TÜRKİYE ÇEVRE EĞİTİM VAKFI (TÜRÇEV) Uluslararası  Projelerinden olan EKO-OKULLAR ve OKULLARDA ORMAN Projeleri yıllık eylem planımızda yer alan “SU KAYNAKLARININ VERİMLİ KULLANILMASI KONUSUNDA ÇOCUKLARIN BİLİNÇLENDİRİLMESİ” eylem ve etkinlikleri kapsamında 22 mart dünya su gününde düzenlemiş olduğumuz yarışmamızda,  okulöncesi dönem çocuklarına, suyun hayatımızdaki  önemini kavratarak; geleceğimiz için bilinçli su tüketimi konusunda  farkındalık oluşturmak, SU ve HAYAT konusu ile ilgili duygu ve düşüncelerini görsel olarak ifade etmelerini sağlamak amaçlanmıştır” dedi.

            Kaymakam Kızılgüneş’te yaptığı açıklamada ; “Okulumuzun düzenlediği resim yarışmasında dereceye giren minik öğrencilerimizi yürekten kutluyorum. Dünyamızı gelecekte bekleyen en önemli sorunlarından birisi maalesef susuzluk. su kaynaklarının verimli kullanılması konusunda çocukların bilinçlendirilmesi yönünde farkındalık yaratmak adına gerçekleşen bu etkinlikten dolayı okulumuzu yürekten kutluyorum. Bu tür yarışmaları çok önemsiyor ve bu etkinliklerin çocuklarımızın gelişimine de olumlu katkılar sunduğunu görmekteyiz. Kaymakamlığımız olarak bundan sonraki süreçte de her zaman öğrencilerimizin her alanda yanlarındayız. Dereceye giren öğrencilerimizi yürekten kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.