18 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TEKNOFEST Her Yıl Bir Çağlayan Gibi Büyüdü

Selçuk Bayraktar: TEKNOFEST Her Yıl Bir Çağlayan Gibi Büyüdü

TEKNOFEST ve Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, TEKNOFEST Ankara’nın son gününde etkinlik alanını ziyaret etti.

Burada açıklamalarda bulunan Bayraktar, 1 milyonu aşkın katılımın sağlandığını belirtirken, ”Bir milyona aşkın başvuru sadece bir rakamdan ibaret değil. Bu başvurular aynı zamanda tam bağımsız geleceğimiz.” dedi.

Başkan Bayraktar konuşmasında, birlik ve beraberlik mesajı verirken, ”Güneş yüzlü kardeşlerimizle birlikte, dünyaya, insanlığa verecek daha çok müjdemiz var. Buradaki genç kardeşlerimizle inşa edeceğimiz yeni dünyada birbirimizden uzaklaşmak yerine dostça birlikte olacağız.” diye konuştu.

Selçuk Bayraktar’ın açıklamalarından önemli başlıklar şöyle:

”Bu vatan bizim, bu topraklar bizim diyen ve ruhları bağımsızlık ateşiyle yanan genç kardeşlerimiz ve aziz milletimiz bir kez daha 100 binlerle TEKNOFEST’e koştu.”

”Her TEKNOFEST her yıl adeta bir çağlayan gibi büyüdü ve gürül gürül aktı.”

”Dünyanın İmrendiği Projelere İmza Atıyoruz”

”Bundan sadece 80 yıl önce, Etimesgut’ta, bu meydanda kurulan Türk Hava Kurumu Uçak Fabrikası, aklı fikri dışarıda olan zihniyetin engellemeleriyle göz göre göre iflas ettirildi. Tıpkı bugünkü ismiyle Atatürk Havalimanı, eski adıyla da Yeşilköy Meydanı’nda, Nüri Demirağ’ın eserlerinin yok edildiği gibi.”

”Dışarıdan getirilen uçaklarla teknoloji geliştirme kabiliyetimize bir darbe de bu meydanda vuruldu. Ama güzel bir atasözümüz var; Yiğit, düştüğü yerden kalkar.”

”Milli ve özgün İHA’larımızla, SİHA’larımızla dünyanın her bir köşesine ihraç ediyor, dünyanın imrendiği projelere imza atıyoruz.”