Cum. Oca 17th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TOBB BAŞKANI M. RİFAT HİSARCIKLIOĞLU ÇANAKKALE STANDINI ZİYARET ETTİ

3 min read

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Antalya’da düzenlenen YÖREX Fuarında Çanakkale standını ziyaret etti.

Antalya Ticaret Borsası’nın ev sahipliğinde 9’uncusu gerçekleştirilen Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) TOBB’a bağlı oda ve borsaların stantlarıyla renklendi.

Çok sayıda ziyaretçinin ilgi gösterdiği 24-28 Ekim tarihlerinde düzenlenen Fuar’ın açılışı TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından gerçekleştirildi.

Fuar açılışının ardından YÖREX’de yer alan Çanakkale standını, fuarın ilk gününde TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in eşi Ebru Türel, Duayen Gazeteci Yavuz Donat, Antalya İl Tarım ve Orman Müdürü Mustafa Özen, Antalya Vergi Dairesi Başkanı Metin Uzun, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Çetin, Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır, oda ve borsa başkanları ile çok sayıda vatandaş ziyaret etti.

Protokol heyetini Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal, Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Salamon Halyo, Genel Sekreter Sevcan Elver, Gmka Çanakkale YDO Koordinatörü Recai Başaran, Çanakkale Ticaret Borsası Fuar Sorumluları Gözde Kartal, Burcu Genç ve Erkal Ata, ÇTSO Fuar sorumlusu Orhan Yörük karşıladı.

Protokol heyetine Çanakkale’nin meşhur Ezine peyniri, Bayramiç elması, zeytin ve zeytinyağı, peynir helvası, bal, ton balığı, Mevlevi tatlısı, kapya biber gibi yöre ürünleri ikram edildi. Öte yandan vatandaşlar da Çanakkale standına büyük ilgi gösterdi.

Fuar ile ilgili değerlendirmede bulunan Çanakkale Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Gökhan Uysal “YÖREX Yöresel Ürünler Fuarı bu yıl 9.kez düzenlenmekte ve ülkemizin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine tüm renkleri ile yöresel zenginliklerini bir arada barındırmaktadır. Müthiş ekonomik getirisi olan, markalarımızın tanıtımında da büyük katkı sağladığını düşündüğümüz YÖREX Fuarına Çanakkale olarak Gmka desteği ile Çanakkale ili Odaları ve Borsaları olarak katılım sağladık.

Yörex her geçen gün büyüyen, her geçen gün gelişen bir fuar. Hem üst düzey ziyaretçilerin olduğu hem de marka, firma ve katılımcı profilinin zengin olduğu fuarda 100 metrekarelik standımızda Çanakkale’mizin markalaşan ve markalaşma niteliğine sahip ürünlerini, tanıtma imkanına eriştik. Ürünlerimizin markalaşması, markalı ve katma değerli ürünlerin pazarlanması konuları Çanakkale Ticaret Borsası olarak bizler için ilk sırada yer almaktadır. İlimiz kendi başına bir marka şehir. Ticaret Borsası olarak bunlara katkı sağlayacak her fuarın içinde yer aldık, destek verdik, bundan sonra da bu desteğimizi sürdürmeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan yardımcısı Gökhan Uysal YÖREX Fuarı değerlendirmeleri hakkında son olarak, Yöresel Ürünler Fuarı, ekonomiye ciddi katkı sağlıyor. Çanakkale olarak YÖREX’i destekliyoruz. YÖREX Fuarı’nda Güney Marmara Kalkınma Ajansımızın destekleri ile Çanakkale ili odaları ve borsaları olarak açtığımız ortak standımızda Çanakkale’mizin tüm değerlerinin etkin bir şekilde tanıtımını sağlıyoruz. Kurumlar arası sinerjinin önemine inanıyoruz. Tek hedefimiz daha güçlü bir Çanakkale ve daha güçlü bir Türkiye’yi hep beraber inşa edebilmek” dedi
Uysal son olarak Fuarın ilimize, firmalarımıza ve markalarımıza verimli olmasını, hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum. Fuarda emeği geçen herkese ayrı ayrı tebrik ve teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.