27 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TEPAV ve TOBB ETÜ’nün katkılarıyla düzenlenen TOBB Türkiye 100 Ödül Töreni’nde, Türkiye’nin 2016-2018 dönemindeki satış geliri artış hızı sıralamasına göre en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi kamuoyuna ilan edildi.Bu sıralamada Çanakkale’den 3 firmanın yer alması dolayısıyla Çanakkale Ticaret Borsası Konferans Salonunda kendilerine plaket takdimi gerçekleştirildi.

Ak Parti Grup Başkan Vekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Selçuk Semizoğlu tarafından TOBB Türkiye 100 sıralamasında 46.sırada yer alan Burak Kunt’a, 67.sırada yer alan Kodak Taşımacılık Tar.Ür. Ltd.şti yetkilileri Hakan Kodak-Fercan Kodak’a ve 92.sırada yer alan Altınkılıç Gıda Ve Süt Sanayi Ticaret A.Ş. yetkilisi Sn. Mehmet Ali Altınkılınç’a plaket takdimi gerçekleştirildi.

Ödül alan üç şirket yetkilisi kendilerini ve firmalarını tanıtan kısa konuşmalar yaptılar.

Ödül töreninde konuşan Ak Parti Grup Başkan Vekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan; Türkiye’nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini siz değerli firmalarımız ile hep birlikte çalışarak sağlayacağız. Bu gurur hepimizin, bu gurur Çanakkale’nin. Sizleri tebrik ediyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi“

ÇANAKKALE’DEN EN HIZLI BÜYÜYEN 100 ŞİRKETİNE 3 FİRMAMIZIN YER ALMASI BİZLERİ GURURLANDIRDI”

TOBB Türkiye En Hızlı Büyüyen 100 şirketi arasında yer alan üyeler için düzenlenen plaket töreni hakkında açıklama yapan Başkan Selçuk Semizoğlu; “TOBB, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliğinde 2016-2018 dönemindeki satış geliri artış hızı sıralamasına göre en hızlı büyüyen ilk 100 şirketi arasında yer alan firmalarımız bizleri gururlandırarak, gerçekleştirdikleri başarı hikayeleri ile örnek KOBİ’lerimiz olmuştur. Meclis Üyemiz Alaattin Burak Kunt-Kunt Plastik Ltd.Şti. %306,3 büyüme ile 46’ıncı sırada, Eceabat ilçemizde faaliyet gösteren üyemiz Kodak Taşımacılık Yapı Mal. İnş. Pet. Tarım Ürn. Ltd. Şti.- Hakan Kodak ve Fercan Kodak firması %245,1 büyüme oranı ile 67’inci sırada, Ezine ilçemizde faaliyet gösteren üyemiz Altınkılıç Gıda ve Süt Sanayi Tic. A.Ş. -Mehmet Ali Altınkılıç %193,5 büyüme oranı ile 92’inci sırada yer alarak ilk 100 firma arasına girme başarısı göstermiştir.” dedi.

“BÖLGEMİZDE DAHA FAZLA YENİLİKÇİ VE REKABET GÜCÜ YÜKSEK KOBİ’LERİMİZ OLMASI İÇİN YENİ PROJELER ÜRETİYORUZ”

Başkan Semizoğlu konuşmasının devamında; “Çanakkale’miz son dönemde gerçekleştirilen orta ve büyük ölçekli yatırımlarla her alanda hızla gelişiyor. Bizler iş dünyası temsilcileri olarak üyelerimizin ekonomik anlamda bu gelişime mümkün olduğunca hızlı ayak uydurmasını hedefliyoruz. Bu hedefimize ulaşmak için paydaşlarımızla işbirlikleri yaparak yeni projeler üretiyoruz. Şunu gururla ifade etmeliyim ki bölgemizin en fazla proje üreten ve uygulayan Meslek Kuruluşuyuz. Yaptığımız projelerin diğer kurum ve kuruluşlara örnek olması da bizler için ayrı bir gurur kaynağı. ilk 100 sıralamasında yer alarak bölgemizin ve ülkemizin zenginleşmesinde öncü rol üstlenen, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan, girişimcilerimize burada bir kez daha teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

ÇTB Yönetim Kurlu Başkanı Kaya Üzen ise yaptığı açıklamada; “Biliyorsunuz bizim kültürümüzde güzel bir söz var: “marifet iltifata tabidir”. İşte iltifatı en çok hak edenler, bu ülkenin zenginleşmesinde öncü rol üstlenen, vergi ödeyen, üreten, ihracat yapan ve istihdam sağlayan, girişimcilerimiz. Hele ki, böyle bir dönemde, büyük başarılar elde eden buşirketlerimiz, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 100 şirketi arasında yer alarak Çanakkale’mizi gururlandırdılar. Bu üç firmamızı yürekten kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Plaket töreni sonrasında süt ve süt ürünleri üretimi sektöründe faaliyet gösteren firmalar, sektörlerinde yaşadıkları sorun ve bu sorunlar karşısında beklenti ve önerilerini Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Oda ve Borsa Başkanlarına ileterek görüş alışverişinde bulundu.