20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TOLGA ALACA ; “ESNAFIMIZ İÇİN SAHALARA İNDİK, KENDİMİZİ ANLATTIK, SÖZ ARTIK ONLARDA, SÖZ ARTIK SANDIKTA”

Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Tolga Alaca, uzun bir süredir sahada adım adım esnaf esnaf, sanatkar sanatkar gezdiklerini belirterek, “Esnafımız için sahalara indik, kendimizi anlattık, söz artık onlarda, söz artık sandıkta” dedi.

9 Ocak 2022 Pazar günü yani yarın yapılacak olan Ezine Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimli Olağan Genel Kurulu öncesi Başkan Adayı Tolga Alaca, ilçe genelinde esnaf ziyaretlerine devam etti. Başkan Adayı Tolga Alaca beraberinde ekibi ile birlikte ilçe genelinde ziyaret etmedik esnaf ve sanatkar  çalmadık kapı bırakmadı.

Başkan Adayı Tolga Alaca ve ekibini ziyaretlerde büyük teveccüh, ilgi ve sıcaklıkla karşılayan esnaflar ise sürekli kendilerini ziyaret eden, sorunlarını dinleyen ve çözüm yolları noktasında bilgilendirmelerde bulunan Tolga Alaca’ya seçimde başarılar diledi.

 Genç ve dinamik kadrosu ile uzun süredir sahada adım adım yoğun bir tempo içerisinde çalıştıklarını kaydeden Alaca, “Bu süreçte üyelerimize bire bir ziyarette bulunduk. Bütün esnaflarımızın gönlünü almaya çalıştık. İlçemiz esnafları sağ olsun her gittiğimizde bize aynı ilgi ve alakayı eksik etmedi.. Bizler değişim ve yenilik parolasıyla yola çıktık. Beni ve ekibimizi gören esnaflar genç ve dinamik bir ekiple karşılaşmalarından dolayı duydukları memnuniyeti de dile getirdi. Bizler esnaflardan aldığımız güçle bu yola çıktık. Onların desteğiyle de güzel projeler ve çalışmalar hazırladık. Esnaflarımız sağ olsun bizleri bağırlarına bastı. Onların dertlerini sorunlarını ve önerilerini dinledik. Eksik gördükleri konuları bizlere ilettiler. İnşallah bunların hepsini seçimi kazandığımızda ele alacağımızı ve esnaf odaklı bir odanın daha iyi hizmet vereceğini, onların sorunlarına değinerek, yapılacak olan istişarelerle her sorunun altından el birliği ile kalkacağımızı anlattık. Yeter ki esnaflarımız, odaların sahip çıkarak, 9 Ocak 2022 Pazar günü yani yarın yapılacak olan seçimlerde oylarını kullansınlar. İlçemiz ve esnafımız için hayırlı olsun” dedi.

“ESNAFIN HALİNDEN ESNAF ANLAR”

Esnafın halinden esnafın anladığını söyleyen Tolga Alaca, “Uzun süredir sahada adım adım gezdik ve esnaflarımızdan gelen serzenişin başında odaların ve kurumların kendilerini ziyaret etmediğini, buraları temsil edenlerin ziyaret ederek hal hatır sormamasından yakındı. Esnafımız maddi beklentiden ziyade gelip hal hatır sorulması ve çayımız kahvemiz içilsin, sorunlarımız dinlensin. Gezilerde bu yönde çok şikayet aldık. İnşallah seçimlerde zaferle çıkarsak, hayata geçireceğimiz projelerle her daim esnafımızın yanında yer alacağız” ifadelerinde bulundu.

“MAKAM DEĞİL, HİZMET SEVDASI”
Ezine Esnaf ve  Sanatkarlar Odasının artık esnafla kucaklaşma ve birlikte hareket etme zamanının geldiğini söyleyen Tolga Alaca, “Esnafın derdiyle dertlenen, sorunların çözümü noktasında elini taşın altına koymaktan çekinmeyen bir yönetim anlayışını odamıza kazandırmaya kararlıyız. Esnafımız da bu noktada bize büyük destek veriyor. Makam sevdasıyla değil, hizmet sevdasıyla çıktığımız bu yolda, büyük bir değişime imza atacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

“ÖNCELİK ‘ORTAK AKIL’ OLACAK”
Birbirinden önemli projeler ve kapsamlı çalışmalarla ilgili ön hazırlıklarını tamamladıklarını kaydeden Başkan Adayı Alaca, “Bizim önceliğimiz, odamıza ‘ortak akıl’ anlayışını kazandırmak. ‘Ben yaptım oldu’, ‘Ben karar verdim oldu’ anlayışı bize çok uzak. Esnafımıza soracağız, esnafımızla birlikte karar vereceğiz ve yine oluşan bu ortak akıl ile projelerimizi gerçekleştireceğiz. Yapacak çok işimiz var. Seçimden zaferle çıkıp, bir an önce esnafımıza hizmet etmek için heyecanlanıyoruz” dedi.

“KİMSE ESNAFI GÖRMEZDEN GELEMEYECEK!”

Esnafı kimsenin görmezden gelmeye hakkının olmadığına dikkat çeken Başkan Tolga Alaca, “Ortada bir sorun varsa, bu sorun çözülecek. Eksikler varsa, bu eksikler giderilecek. Yeni yönetim anlayışıyla birlikte, artık kimse esnafı görmezden gelemeyecek. Türkiye’deki diğer mesleki odalara örnek olacak ve projelerimizle üyelerimize yön vereceğiz. Şeffaf yönetim anlayışı ile her an hesap verebilir olacağız. Artık hiç bir şey eskisi gibi olmayacak. Tüm esnafımızı 09 Ocak Pazar günü gerçekleşecek seçimli olağan genel kurulumuza gelerek oyunu kullanmaya davet ediyorum. Bu değişimde herkesin imzası olsun istiyoruz” diye konuştu.

 

About Post Author