4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Umurbey Belediyesi’nce Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği iş birliği ile düzenlenecek Uluslararası Havacılık Festivali, 17-20 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

Lapseki ilçesine bağlı Umurbey beldesinde festival için hazırlanan 75 dönümlük alanda yer alan uçuş pistleri, konser, süper enduro yarış pistinde festivale katılanlar isterlerse alandaki çadırlarda konaklayabilecek. Festivalde Kıraç, Teoman, Beyza Durmaz ve Romen sanatçı İnna, DJ Vanessa Moreno, gibi ünlü isimler konser verecek.

Troy Air Fest”de çocuklar ve yetişkinler 4 gün boyunca havacılık tecrübesi yaşayacak, yarışacak ve uçuş sertifikası alacak.

Umurbey Belediye Başkanı Sami Yavaş, “Bu kadar büyük çaplı bir organizasyonu gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğimiz konusunda tereddütlüydük. Ama her şey çok güzel gitti. Sadece uçuşla da kalmadı iş. Avrupa enduro yarışları, ralli yarışları için bir pist yapıldı. Yaklaşık 500 tane motosiklet, burada sıralama turları yapacaklar. Bu yarışın Çanakkale ayağını oluşturacak. Bunun yanı sıra paraşütle atlama olacak. Çocuklarımızın hayallerine dokunacak, F16 simülatörü olacak. Çocuklarımız F16 kullanırmış gibi burada simülatör kullanacaklar. Plajda çeşitli faaliyetler olacak. Burada büyük bir plaj hazırladık. Bu da Umurbey’e kazandırılmış oldu” dedi.

4 gün boyunca sürecek festivalde konaklama imkanlarının da olduğunu belirten Başkan Yavaş, “Festivalin ardından burada modern bir festival alanı da kalmış olacak. Bundan sonra da isteyen uçak indirecek, isteyen konser yapacak, isteyen motor sürecek. Böyle bir alanı kazanmış olduk. Umurbey’lilerden büyük destek gördük. Onlar da bu etkinliğe ev sahipliği yapacaklar. Artık festival için geri sayıma başladık. 3 bin nüfuslu bir belde olarak, 4 gün boyunca toplam 60 bin kişiyi ağırlamayı planlıyoruz. Bu yıl ilki gerçekleştirilecek festivalimize Türkiye’nin her yerinden vatandaşlarımızı bekliyoruz. Festival biletleri “buradaetkinlikvar.com/grup/70/canakkale-troy-air-fest” internet adresinden alınabilecek” diye konuştu.