Pts. May 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

“TROYA HAZİNELERİ-ASIRLIK HASRET BELGESELİ ” ÇANAKKALE GALASI GERÇEKLEŞTİ

3 min read

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hazırlanan “Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” Belgeseli Çanakkale Galası ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayelerinde hazırlanan “Troya Hazineleri-Asırlık Hasret” Belgeseli Çanakkale Galası ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığımızın himayelerinde, Çanakkale Valiliği koordinasyonu ile TÜMAD Madencilik ve Nural Holding destekleri ile Ehl-i Hayal Film tarafından hazırlanan “Troya Hazineleri – Asırlık Hasret” belgeselinin Çanakkale Galası Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’un katılımıyla Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odasında gerçekleştirildi.

 

“Troya Hazineleri – Asırlık Hasret” Belgeselinin Çanakkale Galasına;  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş ve eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş, Vali Orhan Tavlı ve eşi Ayşe Tavlı, Adalet ve Kalkınma Partisi Grup Başkan Vekili Bülent Turan,  Adalet ve Kalkınma Partisi Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Parti 26. Dönem Milletvekili Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Belgesel Yönetmeni Nihal Ağırbaş, Senarist Ömer Erbil ve film ekibi,  protokol üyeleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “Troya Hazineleri – Asırlık Hasret” belgeseli Çanakkale Gala Programında;  Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Vali Orhan Tavlı, “Troya Hazineleri – Asırlık Hasret” belgeselinin   yapımcı ve  yönetmeni Nihal Ağırbaş, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu birer konuşmam yaptılar.

Ardından Troya’daki eserleri yurtdışına kaçıran Heinrich Schliemann’ın kazı notları, hatıraları ve kitaplarından derlenerek hazırlanan “Troya Hazineleri -Asırlık Hasret”  belgeseli izlendi.

Troya’ya ait hazinelerin iadesiyle ilgili farkındalık oluşturulması amaçlanan “Troya Hazineleri -Asırlık Hasret”  belgeselinin izlenmesinden sonra,  Vali Orhan Tavlı, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a üzerinde Troya figürlerinin yer aldığı vazo takdim etti.

Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Troya Hazineleri -Asırlık Hasret”  belgeselinin senaristi Ömer Erbil ve Oyuncu Levent Çekiç’e hediyelerini vererek tebrik etti. 

Troya Hazineleri -Asırlık Hasret”  Belgeselinin Galasında; ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Vali Orhan Tavlı ve AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan’a teşekkür ederek hediye takdiminde bulundu. 

Galada ayrıca; Vali Tavlı,  “Troya Hazineleri – Asırlık Hasret” belgeselinin yazarı ve yönetmeni Nihal Ağırbaş’a, AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan,  Belgeselin ana sponsorlarından TÜMAD Genel Müdürü Hasan Yücel’e, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu Oyuncu Tülay Mumcu’ya, 26. Dönem Milletvekili Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ayhan Gider, Oyuncu Serkan Özgül’e, Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Oyuncu Bekir Aslantaş’a, ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, Oyuncu Emrah Uslu’ya hediye takdiminde bulunarak tebrik ettiler.

 

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.