29 Eylül 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

2018 Troya etkinlikleri kapsamında Ezine Kaymakamlığının himayelerinde 75. Yıl İlkokulu tarafından “ Troya Rotasından Öğretmenlere Şarkılar” isimli Öğretmenler günü özel konseri düzenlendi.

 

Çanakkale Barış Korosu  Çanakkale  Onsekiz Mart Üniversitesi  Müzik Bölümü Öğretim Görevlisi Mete Gökçe  şefliğinde Ezine’de konser verdi.

 

Etkinliğe Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Kurum Amir ve Müdürleri, Öğretmenler, Muhtarlar ile vatandaşlar katıldı.

 

Aralarında esnaf, akademisyen, öğretmen, kasap, anneanne ve babaannelerin de yer aldığı yaklaşık 60 kişilik koro özellikle çocuk şarkıları söyleyerek dinleyenlere keyifli dakikalar yaşattılar.

 

Ezine MYO Yahya Çavuş Konferans Salonunda verilen konsere zaman zaman davetliler de eşlik etti.

Kaymakam Ali İkram Tuna “Troya Etkinlikleri kapsamında düzenledikleri bu etkinliğe katılan öğretmenlerin öğretmenler gününü kutladıktan sonra, son bir yılda İlçe genelinde ve okullarda onlarca sosyal ve kültürel etkinlik düzenlediklerini ve hepsinden de çok pozitif dönütler aldıklarını, bu tarz etkinliklerin nitelik ve nicelik olarak daha da artacağını ve Ezine’de önemli bir kültürel sosyal dönüşümün altyapısını oluşturacağını” söyledi.

 

Belediye Başkanı Babaoğlu’da Ezine’de gerçekleşen etkinlikte yer alan Barış Korosunu başarılı performanslarından dolayı kutlarken, etkinliği düzenleyen ve emeği geçenlere teşekkür etti. Bu tür etkinliklerin Ezine’de sık sık yapılması gerektiğine de vurgu yapan Babaoğlu, Ezine Belediyesi olarak bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada her türlü desteği vereceklerini dile getirdi.

Halkın yoğun ilgisi, beğenisi ve coşkusu nedeniyle Barış Korosu Şefi Mete Gökçe ve ekibi ilk defa İlçe konseri düzenlediklerini söyleyerek Ezine’nin gösterdiği ilginin kendilerini fazlasıyla mutlu ettiğini söyledi.

 

Konser sonrasında  İlçe kaymakamı Ali İkram Tuna ve Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu, Koro Şefi Mete Gökçe’ye çiçek takdim etti. Koro Şefi Gökçe’de Kaymakam Tuna ve Belediye Başkanı Babaoğlu’na koronun formasını hediye etti.