21 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TUNCER ŞAŞKIN 10 KASIM MESAJI

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, Cunhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 81. Yıldönümü olan 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımlandı.

Şaşkın mesajında şunları kaydetti.

“Atatürk’ün temel felsefesi, bu ülkeyi muasırlaştırmak, milletimizin sahip olduğu imkanları güçlendirmek, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde çağdaş medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmaktır. Hepimizin en temel görevi, onun bu ideallerini, en ileri bir demokrasi bilinciyle hayata geçirmektir.

Büyük bir öz güvenle bir kez daha diyoruz ki, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘büyük eserim’ dediği, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti altında milletimiz birlik içinde özgür ve müreffeh olarak ilelebet yaşayacaktır. Onun gösterdiği muasır medeniyetleri aşma hedefine emin adımlarla ilerleyen ülkemizin her bir ferdine bu yolda çok çalışmak düşmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle, vefatının 81. yıl dönümünde Cumhuriyetimizin kurucusu, milletimizin unutulmaz lideri, büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, O`nun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

About Post Author