13 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TUNCER ŞAŞKIN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

ÜVECİK KÖYÜ MUHTARI TUNCER ŞAŞKIN, BERAAT KANDİLİ MESAJI

 

 

21052016_1_0013

 

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

 

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, Beraat Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Şaşkın mesajında şu ifadelere yer verdi.

 

“Bu geceye, kulların günahlarının affolunması ve temize çıkmaları nedeniyle ‘Beraat’ adı verilir. Günah, borç ve cezadan kurtulmak gibi anlamlara gelen beraat, günahlardan arınma ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşmaya vesiledir. İslam’da Allah sevgisine giden yol insan sevgisinden, Yüce Yaratan’ın eseri olan her şeyi sevebilmekten geçer. Tüm insanlığın hoş görü ve sevgiye umut bağladığı dostluğa ve dayanışmaya ihtiyaç duyduğu bir süreç yaşamaktayız. Sevgi ve saygı olmadan birlik olmaz, dayanışma ve kaynaşma olmaz. İnsani ve ahlaki erdemler de zaten sevgi ve samimiyet zemininde doğar ve gelişir.

 

İslam dini sevgi, kardeşlik, şefkat ve merhamet dinidir. Hz. Peygamber (s.a.v.) çeşitli hadis-i şeriflerinde Cenab-ı Hakkın bu mübarek gecede kullarına rahmet nazarı ile baktığını, bağışlanmak isteyenleri bağışladığını ve ilahi rahmetten istifade etmek isteyenlerin bundan yararlandığını haber vermektedir dedi.

 

Bu vesileyle tüm hemşerilerimizin Berat Kandillerini tebrik eder, köyümüz ve İlçemiz başta olmak üzere ülkemiz, İslam alemi ve tüm insanlık için bu gecenin sulh ve huzur getirmesini yüce Allah’tan niyaz ederim.”

About Post Author