28 Temmuz 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 105. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tuncer Şaşkın yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Çanakkale Zaferi milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Çanakkale Zaferi tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini canı pahasına nasıl savunulacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi için de ibret alınması gereken bir hadisedir.

Çanakkale Zaferini sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekilde sürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün de ilham kaynağı olarak görmeliyiz.

Bizler bugün şehitlerimizin fedakârlıkları ile kazanılmış bu vatan toprakları üzerinde yeni bir gelecek inşa ediyoruz.  Şehitlerimizden miras kalan bu mukaddes emaneti yere düşürmeden geleceğe ve yükseklere taşıyacağız.

Çanakkale de omuz omuza vatanlarını müdafaa eden şehitlerimizden, bugün onların yan yana yattığı mezarlardan aldığımız ilhamla kardeşliğimizi pekiştiriyoruz. Ülkemize yönelik her türlü fitne ve nifak girişimleriyle tek yürek halinde mücadele edeceğiz.

Bu duygu ve inanç içinde Çanakkale Zaferinin 105. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferi ve vatanı armağan eden, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, bu destanı yazan 250 bin şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum.”

 

Copyright © All rights reserved. | Newsever by AF themes.