17 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TUNCER ŞAŞKIN, CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

“Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şanlı tarihimizin altın harflerle yazdığı atalarımız; tarihi boyunca kimseye boyun eğmemiş, bağımsızlığı ve özgürlüğü, ekmeği ve suyuyla bir tutmuş Yüce Türk Milleti’ne, bugün kuruluşunun 93. yılını heyecanla ve onurla kutladığımız Cumhuriyeti armağan etmiştir. Düşman kuvvetlerine karşı yürütülen Kurtuluş Savaşı’nın zaferle sonuçlanması ve ardından Cumhuriyet’in kurulması tarihin yazdığı ender bir başarıdır.

Büyük Türk Milleti nice zorluklarla elde ettiği bu değerlere her ne koşul altında olursa olsun sahip çıkacak, dostluğunu ve kardeşliğini; din, dil, ırk ve mezhep ayrımlarına kurban etmeyecektir. Bütün zorlukları kabullenmiş, ancak başka milletlerin himayesinde, yardımlarla yaşamayı; bağımsızlığını ve özgürlüğünü kaybetmeyi asla kabullenememiş Yüce Türk Milleti, 93 yıl önce Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde kurduğu Cumhuriyetin aydınlık yolunda yürüyecektir.

Büyük Önder Atatürk’ün “Cumhuriyet; fikren, ilmen ve bedenen kuvvetli ve yüksek karakterli koruyucular ister ” sözü Cumhuriyet’in yegâne sahibi olan milletimize verilmiş bir ödevdir. Bu kutsal ve onurlu ödevi yerine getirmek, sosyal ve siyasal anlamda bağımsızlığını ilan etmiş milletimizin bilim ve teknolojiyi kullanıp geliştirmesiyle de, başka milletlere bu alanlardaki başarısını alkışlatmasıyla mümkün olacaktır. Bu bilinçle her gün bir basamak daha yükselmek için neler yapabileceğimizin hesabını yapmalı, emanetçisi olduğumuz mirası geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza çok daha iyi koşullarda teslim etmeliyiz.

Cumhuriyetin 93. yıl dönümü vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin timsali olan Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve onun silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, başta Ezine’li ve Çanakkale’li hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm ulusumuzun Cumhuriyet bayramını kutluyorum.”

 

TUNCER ŞAŞKIN

ÜVECİK KÖYÜ MUHTARI

About Post Author