Çar. May 27th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan ; “Bedendeki engeller, gönüller birleşince ortadan kalkar”

2 min read

AK Parti Grup  Başkanvekili Bülent Turan (10-16 Mayıs) engelliler haftası olması nedeniyle bir basın açıklamasında bulundu.

Turan açıklamasında şunları ifade etti.

“Sevgi ve inanç ile engelsiz bir toplum inşa etmek mümkün. Engelli olma, hayatı dolu dolu yaşamaya engel değildir. Bedendeki engeller, gönüller birleşince ortadan kalkar. Bu bilinçle engelli vatandaşlarımızın daha huzurlu bir hayat sürmeleri, sosyal hayatta ve çalışma hayatında daha uyumlu ve daha aktif bir şekilde yer almaları adına birçok düzenlemeyi hayata geçirdik. Biliyoruz ki engelli vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri engeller, onların değil tüm bireyler olarak bizlerin eksikliğidir.

Engelli kardeşlerimizin spor, sanat, siyaset, sivil toplum, eğitim ve iş dünyası başta olmak üzere hayatın her alanında bulunmaları ve her alanda önemli başarılara imza atmaları bizleri son derece mutlu ediyor. Onların azmi, başarısı, motivasyonu ve heyecanı hepimiz için güç kaynağı oluyor.

Engelli kardeşlerimizi teşvik etmek, onların hayatlarını kolaylaştıracak her adımda yanlarında olmak, zihinlerdeki engelleri kaldırmak hepimizin asli görevidir. Bu duygu ve düşüncelerle engelli kardeşlerimizin Engelliler Haftası’nı kutluyor; bu haftanın toplumsal duyarlılığın artmasına vesile olmasını diliyoruz. Sağlık, mutluluk, esenlik ve başarı dolu yarınlara.”

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.