28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Seçim dönemlerinde çalışmaların hızlı ve kontrollü ilerlemesi için açılan AK Parti tarafından kurulan Seçim Koordinasyon Merkezlerinin Biga ayağının açılışı dün gerçekleşti. Açılışa katılan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan vatandaşlara hitap etti.

Konuşmasında seçim çalışmaları için geldiği Çanakkale’de Biga’dan Bismillah dediklerini söyleyen Turan, “17 Nisan sabahı güçlü bir Türkiye’ye uyanmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Dün Ankara’da çeşitli televizyon programlarına katıldık, bugün Biga’mızda SKM açılışımızı gerçekleştirmek için buradayız. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne neden ‘evet’ dememiz gerektiğini anlatmayı sürdüreceğiz. Tabiri caizse Çanakkale’mizde, Biga’mızda Bismillah diyoruz. Bizlere soruyorlar ne istediniz de yapamadınız da bu sisteme ihtiyaç duydunuz diyorlar. Diyoruz ki onlara, güçlü hükümet, güçlü devlet,  Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız arasında uyum olduğu için şu anda sorun yaşanmıyor, icraatlar yerine getiriliyor. Ama biz istiyoruz ki AK Parti’den sonraki yıllarda da bu uyum devam etsin, icraatlar yerine getirilsin. Tekrar eskisi gibi Cumhurbaşkanı, Başbakanı arasında sorun olmasın istiyoruz. Bu ülke tekrar geriye gitmesin istiyoruz. O yüzden güçlü bir devlet için ‘evet’ diyoruz” ifadelerini kullandı.

Avrupa’nın Türkiye’ye yönelik hasmane tutumuna da değinen Turan, “Bakın Almanya’ya, Hollanda’ya, Avrupa’ya bölgede güçlenen, masada güçlü bir Türkiye olmasını istemedikleri için ‘hayır’ yarışına girdiler. Bakanımızın, Başbakanımızın referandum çalışmalarına engel koyuyorlar. Fakat aynı ülkeler PKK’nın ve muhalefetin çalışmalarına kucak açıyor onları misafir ediyor. Onlar istediği kadar engel koysunlar, bizleri karalamaya çalışsınlar. Biz inanıyoruz ki Çanakkale’miz, Biga’mız güçlü bir şekilde ‘evet’ diyerek onlara gerekli cevabı verecek. Bu anlamda açılışını gerçekleştirdiğimiz Seçim Koordinasyon Merkezimizin hayırlı olmasını diliyorum. Yorulmadan, durmadan, tüm hızıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemini anlatmaya devam ediniz. Sizlerin gayreti ile 17 Nisan’da güçlü ve yeni bir Türkiye’ye merhaba diyeceğiz” dedi.

????????????????????????????????????