9 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan, “Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dostuna karşı merhametli”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü dolayısıyla mesaj yayınladı.

 

Turan, “Türk Milleti, 15 Temmuz gecesi vatanına olan sevdasını bir kez daha gösterdi. Bir Millet düşünün düşmana karşı dimdik, dosta karşı merhametli”dedi.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Turan, “Millet olarak verdiğimiz mücadele demokrasi tarihine altın harflerle yazıldı. Türkiye’yi karanlık günlerine götürmek isteyenlerin hevesi kursağında kaldı. Millet olarak her seferinde canına, vatanına göz dikenin hesaplarını bozduk. Sarıkamış’tan Çanakkale’ye her zaman toprağına el sürmek isteyenlerin karşısında durduk. 15 Temmuz’da o gün darbecilerin karşısına ilk direnen yerlerden bir tanesi Çanakkale’dir. 103 yıl önce düşmana geçit vermeyen Çanakkale yine düşmana karşı birliğini ve beraberliğini korudu” dedi.

 

Turan açıklamasında şunları kaydetti. “Yeni hükümet sistemiyle beraber yönetime el koymak isteyenlerin önü kesilmiş oldu. Ülke olarak uzun yıllar tam bağımsızlık için büyük mücadeleler verdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’yle beraber yönetim sistemimiz tek çatı altında, tüm kurumlarıyla ortak hareket edecek. Darbe senaryoları artık geride kaldı. 15 Temmuz’dan sonraki iki yıllık süreçte ülkemiz olağanüstü hâl şartlarında Cumhurbaşkanımızın kararlılığı sayesinde başta FETÖ ve PKK olmak üzere terörle etkili bir şekilde mücadele etti. Şehitlerimize layık bir Türkiye inşa etmek için gece gündüz demeden koşturduk, koşturmaya devam edeceğiz. Türkiye, terörden temizlenene dek 15 Temmuz ruhuyla mücadelemiz devam edecek. Bugün artık yeni bir Türkiye var. Geleceğe güvenle yürüyen, demokrasisini sağlamlaştırmış bir ülke var. Yeni Türkiye’yi milletimizle beraber inşa edeceğiz. 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız. 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizin kalkınması ve gelişmesi yönünde adımlar atmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz gecesi vatanın bağımsızlığı için canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet anıyoruz.”

 

About Post Author