28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, şehitliklerde düzenlenen alkol ve eğlence görüntüleriyle gündeme gelen Adalet Kurultayı’nı sert bir dille eleştirdi.

Toplantının yapıldığı bölgenin, Çanakkale savaşlarında hastane olarak kullanıldığını ve çok sayıda şehit verildiğini hatırlatan Turan, “Hadi bizden utanmadınız, şehitlerin hatırasından da mı utanmadınız? Mustafa Kemal’in hatırası var. Orada gazi oldu. Ondan da mı utanmadınız” dedi.

Adalet Kurultayı’nı değerlendiren Turan, “Sayın Kılıçdaroğlu 18 Mart törenlerine gelmedi. Sayın Cumhurbaşkanımız her sene geldi. Hiç 18 Mart’a gelmeyen bugün toplantı yapmaya başladı. Toplantıya baktık sabahleyin, Yasinler, Fatihalar… ‘Aman ne güzel’ dedik. Burası hepimizin şehitliği. Mutlu olduk. Ama akşam basına çıktı; eğlenceler, içkiler, neler neler. Kimsenin içkisiyle işimiz yok. Ama makamın hakkı vardır. Seyit Onbaşı’nın hatırası var orada. Orada şehitlerimiz var kardeşim. Kurultayın bitsin, git ne yapıyorsan yap. Daha ötesinde, Alan Başkanlığı protokolünü istedim, anlaşma yapmış. ‘Burada toplantı yapacaksan, kurallarımız bunlar; ‘buraya araba çıkmayacak, buraya park edecek, alkol kullanılmayacak.’ Bunlar planlanmış. Buna rağmen bunu yapmak, tam bir rezillik, insafsızlık. Hadi bizden utanmadınız, orası Kocadere. Şehitlik de hastanenin olduğu yer. En mahzun olan yer, en çok şehit verilen yer. Ondan da mı utanmadınız? Mustafa Kemal’in hatırası var. Orada gazi oldu. Ondan da mı utanmadınız? Ama daha vahimini söyleyeyim; Kılıçdaroğlu konuşurken, bir grup ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diye bağırıyor. Ama bir başka grup ve yöneticiler onları susturdular. Neden? Marjinal grupların gösterisi olur diye. ‘Mustafa Kemal’in askerleriyiz’ diyenleri susturan CHP, artık Mustafa Kemal’in partisi falan değil, FETÖ’cülerin partisi haline geldi” dedi.