7 Ağustos 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan, “Bu ülke üzerinde hesabı olanlara Allah imkan vermesin”

AK Parti Grup Başkanvekili  Bülent Turan Kurban bayramı namazını Doğup büyüdüğü kendi köyü Lapseki’nin Şevketiye köyünde kıldı.

Şevketiye köyünde vatandaşlar ile birlikte kurban bayramı namazını kılan Turan bayram namazı sonrasında vatandaşlarla bayramlaşarak çocuklara bayram harçlığı verdi.

Turan daha sonra iki oğlu ve babası hacı Sadettin Turan ile birlikte köy mezarlığına giderek burada yakınlarının mezarlarını ziyaret ederek dua etti.

Daha sonra gazetecilere açıklama yapan Turan, tüm İslam aleminin Kurban Bayramı’nı kutladı.

Turan, bayram namazı sonrasında vatandaşlarla bayramlaştıklarını, onlarla sohbet ettiğini dile getirerek, şunları kaydetti: 

“Öncelikle tüm milletimizin Kurban  bayramını tebrik ediyorum Biz Çanakkale’de bayram namazını her bayram farklı bir camide, farklı bir köyde, İlçede  kılmak adetimize devam ediyoruz. Bu günde Lapseki’nin Şevketiye köyünde kendi köylülerim ile birlikte camiinde kıldık. Vatandaşlarımız ile  bayramlaşıp ayrıca sorunlarını dinleyip sohbet ediyoruz. İstiyoruz ki ülkemizin dört bir tarafında huzur olsun. Ülkemizin doğusunda batısında buradaki kardeşlik ortamı olsun. Bu ülke üzerinde hesabı olan, bu ülke üzerinde taşeronluk görevi yapan kim varsa, hem bu bayram sabahı hatırına, bu milletin hatırına, Allah bunlara imkan vermesin. Dolayısıyla ülkemize milletimize zeval vermesin. Tekrar bayramınızı kutluyorum. Allah kestiğiniz kurbanları kabul etsin” dedi.