28 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TURAN ; ” Çanakkale’miz de eğitimden sağlığa, ulaşımdan altyapıya her alanda bütçeden payını alacaktır”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, TBMM Genel Kurulu’nda görüşmelerine başlanılan 2021 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi’ne ilişkin açıklamalarda bulundu.

“AK Parti olarak milletimizin teveccühüyle üst üste 19. Bütçeyi hazırlamanın gururunu yaşıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin de üçüncü bütçesi.” diyen Turan, “Adeta yatırım ve hizmet bütçesi olan 2021 yılı Bütçesinin, dünyanın krizlerle boğuştuğu bir döneme rağmen, geçen yıla göre %23 artışla 1 trilyon 346 milyar TL olması planlanmakta.” dedi.

7 Aralık itibarıyla başlayan 2021 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Teklifi görüşmelerinin 12 gün aralıksız süreceğini belirten Turan, “2021 yılı Merkezi Yönetim Bütçesi, ekonomik dengeleme kapsamında elde edilen kazanımların korunması ve geliştirilmesi, enflasyonda kalıcı tek haneli rakamın yakalanması, sürdürülebilir büyümenin sağlanması ve salgınının ekonomi üzerindeki olumsuz etkilerinin giderilmesi amacı taşımaktadır. Bütçedeki en büyük payı yine sağlık ve eğitim aldı. Bütçede planlanan kaynaklar, milletimizin ihtiyaç duyduğu hizmetlerin karşılanmasında kullanılacak. Çanakkale’miz de eğitimden sağlığa, ulaşımdan altyapıya her alanda bütçeden payını alacaktır. Şimdiden 2021 yılı Bütçesinin hemşehrilerimize, milletimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz.” şeklinde konuştu.

About Post Author