4 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan ,“CHP’nin referandumdaki %48,6’lık hayır oranın kendi hanesine yazmaması gerektiğini “söyledi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yasama tatiline girmesiyle beraber milletvekilleri de seçim bölgelerine gittiler. AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan da Çanakkale’de birtakım temaslarda bulundu. Önce dolu felaketinden dolayı zarar gören Lapseki’nin köylerini ziyaret eden Turan, ardından AK Parti Lapseki İlçe Başkanlığının Yönetim Kurulu toplantısında parti teşkilatlarıyla bir araya geldi.

Bülent Turan, AK Parti Lapseki İlçe Başkanlığında yaptığı konuşmada sert sözlerle CHP’ye yüklendi. CHP’nin yıllardır seçim başarısı gösteremediğini, %25’i bir puan bile artıramadığını söyleyen Turan, CHP’nin referandumdaki %48,6’lık hayır oranın kendi hanesine yazmaması gerektiğini söyledi.

Turan, “Referandumdaki ‘hayır’ oyları onları heyecanlandırıyor. Zannediyorlar ki, bu puan onların başarısı. Halbuki 90 yıldır her şeye hayır diyorlar ama hâlâ var olan oylarını bir puan artıramadılar. 15 yıldır tek başına iktidar olan bir parti karşısında ana muhalefet partisi bir puan bile oylarını artırmaz mı? O ‘hayır’ oylarını kendilerine yazmasınlar. Bizler, milletimizden zor bir iş talep ettik. Derdimizi yeteri kadar anlatamadık. O yüzden %48,6 ‘hayır’ çıktı. Eğer biz derdimizi daha iyi anlatabilsek, sistemin getirilerini daha net bir şekilde milletimizin önüne sunabilseydik, ‘evet’ oyları çok daha yüksek çıkacaktı” ifadelerini kullandı.

Turan, CHP’nin hiçbir şey üretmediğini, yarın seçim yapılsa yine aynı oyu alacağını iddia ederek, “CHP, bir iş yapayım, millete hizmet üreteyim derdinde olmadı hiçbir zaman. Bakın bir çok ilçe ve belde yıllarca onların yönetimindeydi. Buraya dair tek bir projeleri oldu mu? Dişe dokunur tek bir iş yaptılar mı? Buradaki örnek, CHP’nin genel siyasetini çok iyi yansıtıyor. O yüzden yarın seçim yapılsa yine %25 alacaklar. Tek bir puan bile artıramayacaklar. Hâlâ korku pompalayarak milletten destek alacaklarını zannediyorlar. Ama bu millet korkuya oy vermez. Bu millet hizmet üretene, iş yapana oy verir” dedi.