Pts. Oca 20th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan, “Diyarbakır’da ki O Annelere Destek Olmak Sizi AK Partili Yapmaz Sizi İnsan Yapar”

2 min read

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ezine’de sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla bir araya geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Sürekli devlete yazılarıyla, eylemleriyle ayar vermeye çalışan o akademisyenlerden annelere destek açıklaması gördünüz mü? O annelere destek olmak sizi AK Partili yapmaz sizi İnsan yapar, merhametli yapar.”

İlçede Yanmazlar Petrol tesislerinde gerçekleşen toplantıya toplantıya Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Ezine Kaymakamı Hacı Arslan Uzan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, AK Partili belediye başkanları, AK Parti Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, İl Özel İdare Genel Sekreteri Abdullah Köklü, daire amirleri, siyasi parti başkan ve temsilcileri, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve muhtarlar katıldı.

Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Belediye Başkanı Güray Yüksel, Kaymakam Hacı Arslan Uzan, Milletvekili Jülide İskenderoğlu ve Vali Orhan Tavlı da birer konuşma yaptı.

Toplantıda konuşan Turan, ” terörle mücadelede çok faklı bir konsepte girildi. Bir hafta on günden bu yana evlatları zorla dağa kaçırılan anneler isyan ediyor artık. Anneler, korkarlardı ses çıkartmazlardı. Ama şimdi, evladımı verin yoksa ben sizi yakacağım dercesine orada dik duruş sergiliyorlar. Ama şunu sorma hakkımız var diye düşünüyorum; devlete meydan okurcasına, ayar verircesine, hep yazı yazan, ilan veren, sözüm ona barış akademisyenlerinden bir tek cevap duydunuz mu? Sürekli devlete yazılarıyla, eylemleriyle ayar vermeye çalışan o akademisyenlerden annelere destek açıklaması gördünüz mü? O annelere destek olmak sizi AK Partili yapmaz sizi İnsan yapar, merhametli yapar. Sorumlu vatandaş yapar. İsterdik ki o annelere onlarda sahip çıksın. Ama yapmadılar. Beyaz Türk olmak, sözüm ona çevreci olmak, sözüm ona barışçı olmak sadece bir alanla olmaz. Ama bunların zihinlerinde vesayet öyle bir yoğun ki, ortaklıkları bozulur korkusuyla ağızlarını açmadılar” diye konuştu.

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.