23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan, “Gençler İstedi Biz Yaptık”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Ayvacık Babakale’de yapımı tamamlanan spor tesisinin açılışına katıldı.

Türkiye’nin en batısı olan Ayvacık Babakale’de, İskele Meydanına yapılan spor tesisinin açılışında yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kamuoyunda yer alan atletli fotoğraflarını eleştirdi.

Burada konuşan Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafına değinerek,  “Fotoğraf vererek halkçı olunmaz” ifadesinde kullandı.

15 yıldan beri 11 seçim yaşadıklarını anlatarak,  “11 seçimin tamamını hamd olsun kazanarak yolumuza devam ediyoruz. Bazıları atletle fotoğraf vererek, o garip fotoğrafı vererek güya halkı kafalamanın halkı kandırmanın yolunu arıyorlar. Adamın hayatında tek başarısı Ankara’dan İstanbul’a yürümek. İkincisi yok. Ama şimdi atletle beraber fotoğraf vermeye başlamış niye mütevaziymiş. Niye halk adamıymış. Halk adamı fotoğraf vererek olmaz. Halk adamı Babakale’ye gelerek, çalışarak olur. Siz terör örgütleriyle yürüyeceksiniz, her türlü söyleme, yanlışa imza atacaksınız ama giyişinizden yola çıkarak halk adamı olacaksınız” diye konuştu.

Türkiye’de 15 yıldır raconu milletin kestiğini vurgulayan Bülent Turan, “Geçti onlar bu millet ne yaptığını gayet iyi biliyor. Bu millet kimin fotoğraf verirken usulen verdiğini kimin hakkını vererek verdiğini herkes biliyor. Raconu da o yüzden bu millet kesiyor. 15 yıldan berri raconun kıralını bu millet kesti şimdiye kadar. Yanlış yapana dur dedi. 25’i 26 yaptırmadı. Neden? Çünkü hep aynı tarz at gözlüğü ile bakan, meseleyi değerlendiremeyen, yabancı güçler ağabeyleri başkanları yan baktığı zaman rahatsız olan insanlara halk buna evet der mi?” dedi.

Turan ; “Mesele hak edene hakkını vermek”

Turan, geçen yıl yaptıkları bir ziyarette Babakale köyüne en yakın futbol sahasının 40 kilometre uzaklıkta olduğunu öğrendiklerini anlattı. Bu kapsamda çok önemli bir tesisi bölgeye kazandırdıklarına işaret eden Turan, şunları kaydetti:

“Geçen sene bu zamanlarda köylerimizi gezerken, Babakale’ye geldiğimizde gençlerimiz bizimle çay içmeden sizi göndermeyiz demişlerdi. Oturduk caminin yanındaki kahvede çayımızı içtik. Dediler ki o zaman sayın vekilim hanlar, hamamlar, yollar yapılır ama bizim en batıda olmamızdan kaynaklı sıkıntılarımız var. En yakın futbol sahası 30-40 kilometre. Bize buraya saha yapın biz başka köylere gidip gitmeyelim. Demiştik ki o zaman bunlar ufak iş yaparız. O gün sözümüzü verdik. Belediye Başkanımızın öncülüğünde, desteğinde  bu güzel, mütevazi gençlerin içinde olan tesisi Babakale’ye kazandırdık. Mesele hak edene hakkını vermek” dedi.

Açılış programına, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin, Eceabat belediye Başkanı Adem Ejder , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay Göymen, İl Genel Meclisi Üyesi Turan Tunay ,Belediye Meclis Üyesi İbrahim Sezgin, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Bilgic, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Handan Gençtepe, muhtarlar, vatandaşlar ve partililer katıldılar.