27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan “Hainlerle, DHKP-C’yle FETÖ’yle yol yürüyenlere Halk Evet demez”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Av.Bülent Turan, “Hainlerle, DHKP-C’yle, FETÖ’yla yol yürüyenlerle iş yapanlara halk evet demez”

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Çanakkale’de partisinin İlçe Kongrelerine katılmayı sürdürüyor. AK Parti Bayramiç 6.Olağan Kongresinde yaptığı konuşmada Almanya’da yapılan seçimi eleştiren Turan, “Merkel, II. Dünya Savaşından sonra bu güne kadar ki en düşük oy oranını aldı. % 31.1’le 1. oldu.Ama %9 puan düşerek 1. oldu. Türkiye’ye bulaşan bize yan bakan Tayyip Erdoğan’la gereksiz polemik yapan kim varsa bedel ödüyor” dedi.

Turan, “Dünya’da şuan  koalisyon krizleri başladı. Kaç ay daha devam edeceği belli değil. Hollanda’yı biliyorsunuz, neler yaptığını. Hollanda kaç ay oldu hala koalisyon kuramadı,  kuramazda. Eğer böyle küçük hesaplarla, sığ hesaplarla iş yaparlarsa o millet size destek olmayacaktır”şeklinde ifade etti.

Çanakkale’nin Bayramiç İlçesinde düzenlenen 6.Olağan İlçe Kongresine AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın yanı sıra AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, İl Başkanı Yeşim Karadağ ve bir çok Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.