15 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan ; “Kamu güvenliğinin tesisi ancak güçlü bir polis teşkilatı ile olur”

Turan ; “Kamu güvenliğinin tesisi ancak güçlü bir polis teşkilatı ile olur” 

 

09042016_3_0001

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan Polis Teşkilatı’nın 171. Yılı nedeniyle mesaj yayınladı.

Turan; “Devletimizin en köklü kurumlarından biri olan Polis Teşkilatımızın kuruluşunun 171. yılındayız.

Polis teşkilatı zaman ve mekan mefhumu gözetmeksizin gecesini gündüzüne katarak ülkemizin güvenliği milletimizin huzuru için görev yapan en önemli kurumlarımızdan biri.  Polis teşkilatı kamu düzeninin tesisi, insan haklarının ve özgürlüklerin korunması için birlik ve beraberliğimize, vatandaşımızın canına kasteden hainlere karşı amansız mücadelesini sürdürüyor.

Polis teşkilatı bir bütündür. Devleti zayıflatmak, devlet kurumlarını kontrolü altına almak isteyen bazı odaklar polislerimiz arasında farklı yapılanmalara girişti.

Bugün geldiğimiz noktada devleti ele geçirme hayalleri kuranlarla devletimiz en üst perdeden mücadelesini sürdürüyor. Bu yasadışı yapılanmalara karşı mücadele sürecek. Memleketimizin dört bir yanında güvenlik ve huzurun temini için adeta teyakkuz halinde olan  polislerimize teşekkür etmek borcumuz.

Kamu güvenliğinin tesisi ancak güçlü bir polis teşkilatı ile olur.

14 yıldır polislerimizin çalışma koşullarında, haklarında yaptığımız iyileştirmeler polislerimiz tarafından takdirle karşılanmaktadır. Siyasi irade olarak ihtiyaç halinde yeni düzenlemeleri değerlendirmeye hazırız. Başta Çanakkalede görev yapan polislerimiz olmak üzere tüm polislerimizin bu özel gününü kutluyorum” dedi.

About Post Author