20 Mayıs 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan: “Kararsız seçmen ‘EVET’e yöneldi”

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun bir radyo programında yaptığı ‘gaf’ sonrasında kararsız seçmenin büyük çoğunluğunun “evet”e yöneldiğini savundu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, TBMM’de gazetecilerle sohbet toplantısında bir araya geldi. Bülent Turan, anayasa değişikliğine için 16 Nisan’da yapılacak olan referandumda ‘evet’ ve ‘hayır’ oyu kullanacak olan seçmenin yanı sıra kararsız seçmen olduğunu, bu kesimin ‘evet’e doğru yöneldiğini ifade etti. Bülent Turan “Daha önce Kemal Kılıçdaroğlu’nun radyo programı sonrasında kararsız seçmen ‘evet’e yöneldi. Adam ‘Buna mı oy vereceğim, bu bilmiyormuş bu iş’ dedi ve uzaklaştı. Sonra bunu Hollanda beslemiş olabilir, Tayyip Beyin tutumu beslemiş olabilir ama esas kırılma; naz yapan, gerekçe arayan kitlenin o gerekçeyi bulması radyo konuşmasıyla başladı” diye konuştu.

 

“KARARSIZ MHP SEÇMENİ ‘HAYIRCI’ LİDERİ GÖRMEDİ, BU NEDENLE ‘EVET’ DİYECEK”

Bülent Turan, Kılıçdaroğlu’nun ‘hayır’ın gerekçelerini ortaya koyamadığını bu nedenle kararsız MHP seçmeninin de ‘evet’ oyu kullanacağını iddia ederek şöyle dedi: “MHP tabanı da yükseliyor, çok düşüktü. Özel hesapla hayır diyen kitle var MHP’de ve ciddi anlamda hayır diyor. Ayrıca bu tartışmadan rahatsız olan ciddi bir kitle var MHP’de; evet ya da hayır demek istemiyor. Ama bu insanlar da sandığa gidecek ve evet diyecek büyük oranda. Sık sık bir araya geliyorum bu düşüncedeki insanlarla. Yürekten ‘evet’ demeyen bir grup var ama evet diyecek kararsızların bir kısmı. Bahçeli ‘evet’ diyor. Kılıçdaroğlu tırnak içinde ‘yamuk yapıyor’ yanlış anlatıyor, seni tatmin etmiyor. Bahçeli karşısında öyle bir şey olacak ki adam kendisinden daha çok güvenmesi lazım onun söylemine. MHP seçmeni ‘hayırcı’ lideri görmedi. Bu adam hayır derken bir de karşı bir adam var. Evet demeyecek olsa bile, bundan kaçtığı için evet diyecek. Bahçeli ile konuşuyor, Bahçeli’ye kızarken karşısında gördüğü Kılıçdaroğlu var, adamın içinden gelmiyor” dedi.

About Post Author