16 Haziran 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Turan, “Küçükkuyu Tünelleri 2019’da Tamamlanacak”

Turan, “Küçükkuyu Tünelleri 2019’da Tamamlanacak”

????????????????????????????????????

 

Turan, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi ile Küçükkuyu Beldesi arasındaki duble yol çalışmaları kapsamında, Nusratlı rampalarında iki tünelin yapılacağı alanda esnafla görüştü.

 

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, Çanakkale’nin Ayvacık ilçesi ile Küçükkuyu Beldesi arasındaki duble yol çalışmaları kapsamında, Nusratlı rampalarında iki tünelin yapılacağı alanda esnaflarla görüştü.

 

Çanakkale-İzmir Karayolu’nun Ayvacık İlçesi ile Küçükkuyu Beldesi arasındaki tek şeritli ve çok virajlı bir yola sahip olan Nusratlı rampalarında, sürücülerin yıllardır yaşadığı kaza riski sona eriyor. Nusratlı rampalarında yapımına başlanan tünel 2019 yılında tamamlanması bekleniyor. Tüneller hizmete girdiğinde, Ayvacık-Küçükkuyu arasındaki mesafe kısalacak. Ulaşım daha konforlu ve güvenli hale gelmiş olacak.

 

Çanakkale-İzmir Karayolu’nun Ayvacık İlçesi ile Küçükkuyu Beldesi arasındaki tek şeritli ve çok virajlı bir yola sahip olan Nusratlı rampalarındaki esnaflarla birlikte çay içen Grup Başkanvekili Av. Bülent Turan “Burada bir çok esnafımız var. Bu eşsiz ve güzel manzarada vatandaşlarımız çaylarını içiyor ve dinleniyorlar. Burada esnaflık yapan kardeşlerimizin sorunlarını dinledik. Özellikle iş yerlerinin bulunduğu alanda bizlerden düzenleme konusunda bazı talepleri oldu. Yetkililer ile görüşerek yapılabilecek bir şey olursa elimizden geleni yapmaya çalışacağız “dedi.

 

21072016_5_0002

 

 

????????????????????????????????????

 

 

21072016_5_0004

 

 

About Post Author