27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TURAN: “KURDA MERHAMET KUZUYA ZULÜMDÜR. FETÖ’YE MERHAMET ETMEYECEĞİZ!”

Referandum çalışmaları için Çanakkale’de bulunan AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki’de Belediye Hizmet binasının temel atma törenine katıldı.

Temel atma töreninden sonra Lapseki Belediyesi’nin inşa ettiği 15 Temmuz Şehitler Parkı’nın açılış törenine katılan Turan, burada referanduma ve gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. FETÖ ile ilişkili oldukları için tutuklanan ve önceki gün haklarında tahliye kararı verilen ancak daha sonra tekrar gözaltına gazetecilere değinen Turan, FETÖ ile mücadeleyi engellemeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini söyledi. Turan, “15 Temmuz, bu milletin yeniden dirildiği, kendini bulduğu bir gündür. 15 Temmuz da Çanakkale de tarihinden aldığı güçle destansı direnişin en ön saflarında yer aldı. 15 Temmuz’un hatırasını yaşatmak ve gelecek kuşaklara bu güzel mirası anlatmak boynumuzun borcudur. Dün bir hukuki fecaatla karşı karşıya kaldık. FETÖ ile ilişkili militan gazeteciler tahliye edildi. Bunlar gazetecilik maskesiyle darbe yapmaya kalkışan bir örgütün militanları. Bunları masum göstermeye hiç kimsenin gücü yetmez. FETÖ ile mücadelemizi bu tür çıkışlarla durdurmaya çalışanlar asla başarılarına ulaşamazlar. FETÖ’ye bulaşmış herkes ama herkes bu millete bu suçun cezasını ödeyecek. Aksi durumda şehitlerimize ve gazilerimize karşı vatan borcumuzu yerine getirmemiş oluruz” ifadelerini kullandı..

Kurda merhametin kuzuya zulüm olacağını söyleyen Turan, “FETÖ ile mücadelemiz asla bitmeyecek. Millet olarak bu teröristlere öyle bir ders vermeliyiz ki, bir daha hiç kimse darbe yapmayı aklından bile geçiremeyecek. 15 Temmuz bizim için çok özel bir tarih. Bundan 102 yıl önce nasıl karşı ki dağlar da atalarımız 18 Mart destanını yazmışsa o gün nasıl şehit olmuş gazi olmuşsa bugün bu yüzyılın 18 Mart’ı 15 Temmuz olmuştur. Mustafa Kemal’in emrinde ki Yahya Çavuşlar, Seyit Çavuşlar nasıl ki destan yazmışsa bugün Ömer Halisdemir’ler destan yazmıştır. Unutmayın, kurda merhamet kuzuya zulümdür. Bizler kurda merhamet etmeyeceğiz. Kuzunun hakkının kurttan sonuna kadar soracağız. Darbeyi, darbeciliği, terörü tarihe gömeceğiz. Yeni baştan bir Türkiye inşa edeceğiz. 16 Nisan’da vereceğimiz ‘evet’ oylarıyla da bu yeni Türkiye’nin kapısını aralayacağız” dedi.

Turan ayrıca Lapseki Belediyesi’nin bu örnek davranışının da Türkiye’deki bütün belediyelere ve kurumlara örnek olması gerektiğini belirtti.