27 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale’ye Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından kazandırılan Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılış töreni ile Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) ve Çanakkale Ticaret Borsasının 2015-2016 yıllarında yüksek düzeyde ticari kazanç beyan eden ve döviz kazandıran üyelerine ödül töreni ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezinde gerçekleştirildi.

Törene TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çanakkale Belediye Başkanvekili Ali Uyanık, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, ÇTSO Başkanı Bülend Engin, ÇTSO Meclis Başkanı Osman Okyay, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen, Ticaret Borsası Meclis Başkanı Abdullah Deniz, Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, odaya kayıtlı üyeler ve iş adamları katıldı.

ÇTSO Kongre ve Fuar Merkezindeki ödül töreni öncesi TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı ve protokol üyelerinin katılımıyla TOBB tarafından Çınarlı Köyü’ne yaptırılan Çanakkale TOBB Sosyal Bilimler Lisesi’nin açılışı kurdele kesimiyle gerçekleştirildi. Açılış töreninin ardından 2015-2016 yıllarında yüksek düzeyde ticari kazanç beyan eden ve döviz kazandıran üyelere ödül törenine geçildi. Tören, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmalarıyla devam etti.

Yaptığı konuşmada metal yorgunluğa değinen AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan,”Siyaset  bugün var yarın yok. Kalıcı yatırımları vizyon projelerini hep beraber yapacağız. Cumhurbaşkanımızın metal yorgunluğu, sadece siyasetçide olmaması lazım. Yorulan STK, bürokrat kim varsa yerini teslim etmesi lazım. Hep beraber ayağa kalkmamız lazım, ben yoruluyorsam o da yorulacak, hep beraber ayağa kalkacağız. Çanakkale’ye borcumuz var, şehitlerimize borcumuz var. Biz daha tabiri caizse çok alt limitlerdeyiz yukarı çıkaracağız. Daha çok işimiz var. Ne kadar çalışırsak çalışalım ne kadar iş yaparsak yapalım bu şehitlere olan borcumuzu ödeyemeyiz” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından tören TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, ÇTSO Başkanı Bülend Engin, Çanakkale Ticaret Borsası Başkanı Kaya Üzen ve diğer protokol üyeleri tarafından, ÇTSO ve Ticaret Borsasının, 2015-2016 yıllarında yüksek düzeyde ticari kazanç beyan eden ve döviz kazandıran üyelerine ödülleri takdim edildi.