28 Kasım 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Lapseki’de yaklaşık bir yıl kadar önce başlanan ‘İçme ve kullanma suyu arıtma tesisini’ gezdi.

Turan Lapseki’de, Belediye başkanı Eyüp Yılmaz, İlçe Başkanı Halil Özer ve belediye meclis üyeleri ile birlikte “İçme ve kullanma suyu arıtma tesisini” gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Turan burada gazetecilere yaptığı açıklamada,  “Lapseki Belediyemizin 13 milyon gibi çok önemli çok önemli rakamla hayata geçirdiği arıtma su tesisini hep birlikte ziyaret ettik gururla tesisi gördük. Öncelikle ben emeği geçen başta sayın başkan olmak üzere tüm ekibini kutluyorum. Bölgemizde örnek bir tesisi hayata geçirmiş olduk. Bayram dere barajında suyun teknik tüm alt yapısı hazırlanıp çalışmaları yapılarak şehrimizi kazandırılmış olması bizim için bizim için gurur verici. Artık Çanakkale’de de, Türkiye dede siyasi polemiklerin, ideolojik kavgaların geride kalması hizmet siyasetinin öne çıkmasını bir daha görmüş olduk. Biz işimizi, icraatımızı konuşacağız. Bu gün 13 Milyon gibi önemli bir rakamın ayrıldığı Lapseki ilçemiz ve Çardak beldemizin halkımızın ihtiyacını karşılayacağı bir su tesisini gezmiş olduk. Artık suyu korkmadan çekinmeden rahatlıkla kullanmış olacağız. Artık su basıncının arttığı evlerimizden temiz suyun artacağı bir döneme giriyoruz. Belki 50-60 yıllık su borularının değiştiği bir döneme giriyoruz. İlçemiz ve beldemiz için hayırlı olsun” dedi.

Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz’da gazetecilere yaptığı açıklamada “Uzun zamandır yapmış olduğumuz çalışmaların artık sonuna gelmiş durumdayız. Bayram dere barajından toplam 22 kilometrelik isale hattı, bulunduğumuz yerde yeni su depoları ve bakımı yapılarak yenilenmiş eski su depoları ve arıtma tesisimiz ayrıca da değişen ilçe şebeke borularıyla birlikte artık ilçemize temiz suyu vermeye başladık. İlçemize hayırlı olsun” dedi.