24 Ocak 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

TÜRKİYE ŞEKER FABRİKALARI VE BOTAŞ’A İŞKUR ARACILIĞI İLE 1554 KAMU İŞÇİSİ ALINACAK

Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş ve Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş, İŞKUR üzerinden Türkiye geneli toplam 1554 kamu işçi alımı yapacak.

Başvurular 31 Aralık 2019 – 6 Ocak 2020 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlükleri, Hizmet Merkezleri ve www.iskur.gov.tr web adresindeki E-Şube’den yapılabilecek.

Türkiye’nin farklı illerinde bulunan şeker fabrikalarında tekniker-teknisyen, ziraat mühendisi, büro memuru, tarım işçisi mesleklerinde, lise ve dengi, ön lisans ve lisans öğrenim dallarından mezun toplam 1500 kamu işçisi alınacak. Lise mezunlarında KPSS şartı aranmayacağı, ziraat mühendisi ve büro memuru mesleklerinde üst yaş sınırının 35, diğer dallarda ise 30 olduğu belirtildi. Başvuru yapacak kişilerin askerlik ile ilişiği olmadığını (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak), atanacağı pozisyona ilişkin mezuniyetini, tehlikeli/ çok tehlikeli işlerde, yüksek yerlerde ve vardiyalı işlerde çalışmasına engel olacak bir hastalığının bulunmadığı, seyahat engeli olmaksızın arazi şartlarında çalışabilir olduğunu gösterir belge ve raporları ibraz etmesi gerektiği açıklandı. 

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş (BOTAŞ) genel müdürlüğü ve genel müdürlüğe bağlı üniteler, daire başkanlıkları, ülke genelindeki bölge ve şube müdürlükleri, bağlı işyerlerine mühendis, teknisyen, uzman yardımcısı unvanlarında, ön lisans ve lisans mezunu öğrenim dallarından toplam 154 kamu işçisi alınacak. Başvuru yapacak kişilerin ilan edilen işgücü talebinde belirtilen son başvuru tarihi itibarıyla belirtilen okul bölümlerinden mezun olmaları, 31.12.2019 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları (31.12.1984 tarihinden sonra doğanlar), ilanda belirtilen KPSS puan türünde sınav sonuç belgesine sahip olmaları ve adayların branşlarına göre aranan tecrübe ve nitelik şartlarını taşımaları gerekmektedir. İŞKUR’da bildirilen nihai listede yer alacak adaylara evrak teslim ve sözlü sınav tarihi www.botas.gov.tr adresinde duyurulacak olup ayrıca tebligat yapılmayacağı, işe başlatılan işçilerin deneme süresinin 30 gün olduğunu ve işçilerin 3 yıl boyunca nakil isteğinde bulunamayacakları belirtildi.