19 Ağustos 2022

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

 “20 m² ve üzeri tüm marketlerde ücretsiz maske dağıtımına başlandı”

“3 ve daha üzeri kişinin bir arada bulunması ilçe hıfzıssıhha kurulu istinaden kısıtlandı

Ezine’de yeni koranavirüs (kovid-19) tedbirleri kapsamında marketlerde ücretsiz maske dağıtımına başlandı”

Ezine’de İlçe Hıfzısıhha Kurulu Kaymakam Dr. Hacı Arslan Uzan başkanlığında toplandı. Toplantıda alınan kararlar neticesinde İlçe sınırlarındaki 20 m² ve üzeri tüm marketlerde (BİM, ŞOK, A101, Uysal gibi zincir marketler dahil olmak üzere) alışverişe gelen vatandaşlardan girişte maskesi olmayan kişilere market yönetimi tarafından ücretsiz maske verilmesi kararına istinaden ücretsiz maske dağıtımına başlandı.

Ezine genelinde kuyumcu işyerlerinin Pazartesi ve Cuma günleri saat 12.00-17.00 saatleri arasında açık kalmasına ve diğer günler kapalı kalmasının sağlanmasına, İlçedeki tüm kamu kurum ve kuruluşları ile tüm sağlık kurumlarına (Eczane, Aile Sağlığı Merkezi, Hastane vb.) girişlerde vatandaşların ve hizmet veren tüm personelin tıbbi/cerrahi maske kullandırılmasının sağlanmasına oy birliği ile karar verildi.

Alınan kararlar 08 Nisan 2020 tarihinden itibaren uygulamaya konulurken, ilçede de bahsi geçen iş yerlerinin alınan kararlara titizlikle uyduğu görülürken, market girişlerinde de vatandaşlara ücretsiz maske ve eldiven dağıtımına başlandı.

Ayrıca Ezine Belediyesi ekipleri tarafından da ilçe genelinde buluna tüm market önleri ile ana caddeler ve işlek alanlar belediye araçları ile sabunlu su ve dezenfektanlarla ilaçlanarak dezenfekte edilmeye devam ediliyor.

Ayrıca İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı araçlardan yapılan anonslarda 65 yaş ve üstü, 20 yaş ve altı vatandaşların sokağa kesinlikle çıkmamaları, sokakta ve alışverişlerde maske ve eldiven takılması, kalabalık gruplar halinde toplanılmaması, sosyal mesafenin korunması, ayrıca sağlık personeliyle yardımlaşmak amacıyla, aciliyet olmadıkça hastaneye gidilmemesi istendi.

3 ve daha üzeri kişinin bir arada bulunması ilçe hıfzıssıhha kurulu istinaden kısıtlanmıştır.

 

 

 

 

About Post Author