24 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ünlü Rallici Burcu Çetinkaya Bucak’ın Aracı Yandı

Balkan Ralli Kupası’nın 4. yarış Rally Troia’nın bugün gerçekleşen ilk günkü yarışlarında ünlü pilot Burcu Çetinkaya Bucak’ın aracı yandı.

Çanakkale’de 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Avrupa Ralli Kupası kapsamında Balkan Ralli Kupası’nın 4. yarışı Rally Troia, Truva heykeli önünde seremonik start ile başladı..

Çanakkale’de düzenlenen Balkan Ralli Kupası’nın 4’üncü yarışı olan Rally Troia’nın ilk gün yarışlarında, Bayramiç ilçesinde İlçesi’ne bağlı Söğütgediği Mahallesi yakınlarında ünlü pilot Burcu Çetinkaya Bucak ve ikinci pilot Emire Cantürk Eren’in aracı alev aldı.

Çan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri yangına müdahale ederek aracı söndürdü.

Çetinkaya, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bugün arabadan indiğimiz andaki fotoğraf. Aracımız bilinmeyen bir sebepten yandı. Ormana ve insanlara risk oluşturmayacak bir yerde durabilmeyi, son anda kimsenin canına zarar gelmeden inebilmeyi Rabbim nasip etti. Hem şükrediyorum ve biliyorum ki her şerde bir hayır vardır. Hem de çok, ama çok üzgünüm. Maddi ve manevi yarışabilmek için verdiğim mücadelede, iki yarış üst üste ve bu kez böyle tatsız bir şekilde yarış dışı kalmış olduk. Elimde değil, çok üzgünüm” dedi.