9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Çanakkale Boğazı’nda araç ve yolcu taşımacılığı yapan GESTAŞ Genel Müdürü Volkan Uslu, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Uslu yayınladığı mesajında şunları kaydetti.

“Allah-u ekber ve ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ nidalarıyla 15 Temmuz gecesinin karanlığında bir ışık gibi parlayan aziz şehitlerimize rahmetle anıyorum. Aziz Milletimiz, hain darbe girişimine karşı 15 Temmuz gecesi, Çanakkale ruhunun ölmediğini, bilakis, vatan söz konusu olduğunda bu milletin her bir ferdinin tıpkı Çanakkale’de olduğu gibi tereddüt etmeden canını ortaya koyabileceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Yüce Yaradan kelamında Hz. Yusuf dedi ki: “İş de bu şunun içindir. Bilsin ki ben ona arkasından hainlik etmedim. Gerçekten Allah hainlerin hilesini başarıya ulaştırmaz. Şüphesi Allah inananları savunur. Çünkü Allah hain ve nankörlerin hiçbirini sevmez.” buyuruyor.

15 Temmuz akşamı Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Türk siyasi tarihinde eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir hain saldırıya maruz kalmıştır. Dünya tarihinde bir ilki yaşatarak darbecilere darbe yapan büyük Türk Milletinin önünde saygıyla eğiliyorum. Düşmanın harp sahasında bile yapmadığı yapamadığı alçaklığı bu asker görünümlü üç beş vatan haini, aziz milletimize reva görmüştür. Milletimiz o gece kanlı senaryolara geçit vermedi.

FETÖ darbe girişiminde karanlık güçlerin amaçları, iç savaşı başlatarak ülkeyi parçalamaktı. Ancak bizi bölmek isterken birbirimize kenetlediler. Hep birlikte topyekun bu vatana sahip çıkarak; bu milletin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Bu ruhun ete kemiğe bürünmüş adı Çanakkale’de Seyit Onbaşı, 15 Temmuz’da ise Ömer Halisdemir’dir. Millet ve devlet olarak şehitlerimizin aziz hatıralarına, geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkıp dualarımızı eksik etmeyerek 15 Temmuz ruhunu ilelebet yaşatacağız.”