9 Aralık 2021

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Ezine ilçesine bağlı Üvecik Köyü, başarılı ve çalışkan muhtarı Tuncer Şaşkın ile gerçekleşen alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları ile kabuk değiştiriyor.

Göreve gelirken verdikleri sözleri yerine getirmek ve Üvecik’i alt yapısı tamamlanmış, arıtma ve içme suyu sorunu olmayan, çevre düzenlemeleri ile modern bir köy konumuna getirmek için çalıştıklarını belirten Muhtar Tuncer Şaşkın bu çalışmaların görev süreleri bitmeden tamamlanacağını ifade etti.

Göreve gelirken söz verdiklerini yavaş yavaş gerçekleştirmeye başladıklarını ifade eden Şaşkın, “ Köyümüzün en büyük sorunu olan alt yapı ile ilgili kanalizasyon işlerinde ilk etap olarak 900 metrelik bölümünü 1,5 yıl önce yaptık. Yaklaşık 45.000 TL. ye maloldu. 3-4 ay öncede köy kabristanlığımızın çevre düzenlemesini yaptık Buda yaklaşık 20.000 TL ye maloldu. Ayrıca köyümüze ek olarak 7.000 TL ye mal olan 25 adet çöp konteyner aldık. Şimdi ise söz verdiğimiz arıtma tesisimizi kuruyoruz. Arıtmamızı getirdik.

Kanalizayon ve paket arıtma çalışmalarımız devam ediyor. Yaklaşık 1.350 metrelik bölümünün yapımına başladık. Buda yaklaşık olarak 230.000 TL. ye mal olacak. Bu hizmetlerimizin tamamını köy bütçesinden karşılıyoruz. Bu çalışmalarımızı gerçekleştirirken Çanakkale İl Özel İdaresi Su kanal hizmetleri bölümünden teknik personel desteği alarak devam ettiriyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

İleriye dönük çalışmalarının da devam ettiğini belirten Tuncer Şaşkın, “Kalan 6.000 metrelik kanalizasyon ve arıtma tesisini de en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Aynı zamanda köyümüzün sokaklarını da inşallah parke taşı ile döşemeyi planlıyoruz.

İçme suyu problemimiz var. Bu sorunumuzu da inşallah yine köy imkanları ve diğer yardımlarla tamamlayarak vatandaşlarımızın kullanımına sunacağız.

Üvecik köyü sakinlerimiz her şeyin en iyisini hak ediyor. Bizlere güvenip bu göreve getirenlere gerçekleştireceğimiz güzel çalışmalarla layık olmaya çalışıyoruz.   Köyümüzün diğer çevre düzenleme çalışmaları ile daha yaşanabilir bir yer olması için çalışmalarımızı devam ettirip görevimizi tamamlayacağız. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.