23 Temmuz 2024

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, 18 Mart Mesajı

Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Tuncer Şaşkın yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Çanakkale Zaferi milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biridir. Çanakkale Zaferi tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini canı pahasına nasıl savunulacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi için de ibret alınması gereken bir hadisedir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olan Çanakkale Zaferi, büyük kahramanlıklar ve insanüstü fedakarlıklara dünyayı hayrete bırakmış ve dört bir yanımızı saran emperyalist güçlerin akıllarına “Çanakkale Geçilmez” sözünü yer ettirmiştir.

Tarih boyunca istiklal ve bağımsızlığını, milli birlik ve bütünlüğünü her şeyin üstünde tutan, bu uğurda büyük bedeller ödeyen aziz milletimiz, hiçbir zaman esaret altında yaşamayı kabul etmemiş, canından aziz bildiği kutsal vatan topraklarını, canı ve kanı pahasına korumasını bilmiştir.

Bu zafer öyle büyük bir zafer ki; dünya tarihinde bugüne kadar bir eşine daha rastlamak mümkün değildir. Aslında Çanakkale Zaferi bir ulusun imkânsızlıklar içerisinde vatan sevdasıyla tek bir yürek olduğu kahramanlık mücadelesidir. Dünyanın en güçlü ordularına karşı, inancından asla vazgeçmeyen ve adını tarihe altın harflerle yazdırmayı bilen bir milletin şanlı destanıdır.

Böyle azimli, kararlı, mücadeleci bir ecdadın torunları olarak bugün bizlere düşen ortak görev; değerlerimize, milli birliğimize sahip çıkmak ve bizden sonraki nesilleri bu şanlı destanı örnek alacak, o ruhu koruyabilecek nesiller olarak yetiştirmektir.

Çanakkale Zaferinin 106. yıl dönümünü kutluyor, bizlere bu büyük zaferi ve vatanı armağan eden, başta Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşlarını, bu destanı yazan 250 bin şehidimiz olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum.”