Pts. May 25th, 2020

EzineTürk

Haberin Doğru Adresi

ÜVECİK KÖYÜNDE HiZMETLER ÇALIŞKAN MUHTAR TUNCER ŞAŞKIN’LA HIZ KESMİYOR

4 min read

Ezine’ye bağlı Üvecik Köyünde Sosyal Tesis ile Kanalizasyon ve Arıtma Tesisinin hizmete girmesi nedeniyle açılış töreni gerçekleştirildi.

Törene Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna, Ezine Belediye Başkanı Güray Yüksel, Geyikli Belediye Başkanı Mevlüt Oruçoğlu, Ezine İlçe Jandarma Komutanı J.Yzb. Gürkan Irak, Geyikli Jandarma Karakol Komutanı J.Kd.Bçvş. Ahmet Öner Saraç, AK Parti Ezine İlçe Başkan V. Mehmet Ünsal, AK Parti Geyikli Belde Başkanı Mustafa Kırveli, AK Parti Ezine İl Genel Mezlis Üyesi Murat Yahya Sezgin, CHP Ezine İl Genel Meclis Üyeleri Erdinç Ceyhan ve Hüseyin Aşkın Gülşen, Ezine Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Yılmaz Konca, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.  

Tören de öğle namazı öncesi mevlid-i şerif ve Kuan-ı Kerim okundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından bir konuşma yapan Üvecik Köyü Muhtarı Tuncer Şaşkın, törene katılanlara teşekkür etti. Şaşkın konuşmasında şunları kaydetti ; “ Bugün burada göreve geldiğimiz ilk dönemde köyümüze kazandırdığımız Düğün Salonu, Arıtma Tesisi ve Kanalizasyon ile diğer hizmetlerimizin toplu açılış törenini gerçekleştiriyoruz. Göreve geldiğimiz 5 yıllık dönemde, köyümüzün acil ihtiyaçları doğrultusunda yapımı yarım kalan kanalizasyonu muhtarlığımızın ve il özel idaresi işbirliğinde tamamladık. Daha sonra köyümüzün en büyük sorunlarından birisi olan içme ve kullanım suyu sorununu yaptığımız 2 sondaj sonucu elde ettiğimiz suyla çözdük. Sokak aralarında ve köy meydanında yaptığımız parke taşı döşemesi ve çevre düzenlemesi ile köyümüzü daha güzel bir görünüme kazandırdık.

Köy halkımızın takdiri ve teveccühü ile bu dönem tekrar göreve seçildik. İnşallah önümüzdeki 5 yıllık süreçte köyümüzün ihtiyaçları ve halkımızın beklentileri doğrultusunda, turizm , tarım ve hayvancılık kenti olan Ezine’mize yakışır çalışmalarımızı gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Köyümüze yaptığımız bu hizmetlerimiz ve yatırımlarımızda bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü desteği veren sayın Kaymakamımıza, il ve ilçe özel idaremize, köy halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Ezine Kaymakamı Ali İkram Tuna şunları kaydetti , “Buralar gerçekten cennet yerler. Hem tarım anlamında, hem de turizm anlamında çok ciddi potansiyeli olan yerler. Burada yapacağımız her şeyi çok iyi planlayıp yapmak zorundayız. Bizden sonraki kuşaklara derli toplu, yeniden yıkıp yapacakları imar edecekleri yerler bırakmadan güzel şeyler yapmamız lazım. O yüzden planlamaya çok önem vereceğiz. Bizde şuan Ezine’de Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yapıyoruz. Çok da ciddi mesafe katettik. Seneye sattığımız ürünlerin çoğu belki daha fazla kıymetlenecek. Sayın valimizin ve grup başkan vekilimiz Bülent Turan beyin çok ciddi emekleri var. Bu bölgeye çok özel bir önem veriyorlar. Bizleri de bu konuda çok iyi motive ve teşvik ediyorlar. Çok güzel şeyler olacak burada. Turizm anlamında da çok ciddi değişiklikler var. Ezine’mizin ve Geyikli’mizin yeni Belediye Başkanları bu konuda çok ciddi projeler hazırlamışlar. Ben güzel şeylerin olacağını düşünüyorum. Bunlar köylerimize çok güzel yansıyacaktır. Buralarda olan her şeyi bir bütün olarak görmek lazım. Ben bu anlamda önümüzü açık görüyorum. İnşallah güzel şeyler yaşarız birlikte. Güzel projeler, güzel hizmetler, güzel tesisler kazandırırız toplumumuza ve geleceğimize. Ben katılan tüm misafirlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ederek tesislerimizin hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından tesislerin toplu açılışı dualar eşliğinde kurban kesimi ve kurdela kesimi ile yapıldı.

Törene katılanlara ikramda bulunuldu.

 

 

Copyright EZİNETÜRK© All rights reserved. | Newsphere by AF themes.